Obie firmy, zarówno Sony, jak CD Projekt RED wydały dzisiaj oświadczenie, w którym wyjaśniają swoją decyzję. Jest to niejako najgorsze z możliwych zakończeń trwającej ponad tydzień lawiny krytyki, jaka spadła na studio za olbrzymią liczbę bugów, a także beznadziejną jakość gry w przypadku starszych konsol.

Cyberpunk 2077 wycofane z PSN

Oczywiście jakość jest oceniana subiektywnie, mamy w redakcji głosy, że gra jest dobra, nawet na starsze konsole, jednak nie o to chodziło twórcom. Miało być na najwyższym poziomie, jednak coś nie wyszło. Więcej na ten temat pisałem w osobnym tekście na temat tłumaczeń CD Projekt RED, dlatego tutaj nie będę rozwijał tego wątku. Szkoda słów po prostu.

„Nie doszacowaliśmy skali problemu” – CD Projekcie, nie brnij… i odpuść!

Oświadczenie CD Projekt

Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Spółka”) przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment (dalej jako “SIE”) dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store. Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu. Wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców. Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od Spółki.
Zarząd Spółki zdecydował o podaniu w/w informacji do wiadomości publicznej w formie raportu bieżącego w związku z potencjalnym znaczeniem tej informacji dla decyzji inwestycyjnych inwestorów.

Taka decyzja oznacza falę zwrotów pieniędzy, co może doprowadzić do naprawdę kiepskiej sytuacji u producenta. Dalej jednak trzymam kciuki za powodzenie i uważam, że gra zasługuje na sukces, jaki odniosła przed premierą. Wszystko w rękach developerów studia. Wersja na PC i nowe konsole jest oceniana bardzo dobrze, problemem jest jednak dostępność nowych konsol.


Posłuchaj nas!