Jestem fanem pomysłów, w których pojawiają się narzędzia, ręcznie wybrane przez autora. Forma rekomendacji, jeśli uczciwa, to najlepsza opcja na znalezienie interesujących narzędzi. Właśnie tak jest z serwisem Creatosaur, którego scrolluje każdego dnia, nie mogąc przestać, sprawdzając i testując wszystkie polecane narzędzia, które przydadzą się każdemu z szeroko pojętej branży internetowej.

Przy okazji serwisu, który chciałbym Wam pokazać i zarekomendować, złapałem chwilę refleksji odnośnie narzędzi, z których korzystam. Patrząc tylko na samego DailyWeb, jest ich z pewnością literalnie kilkadziesiąt, licząc wszystkie pojedyncze wtyczki od zadań specjalnych, a nie licząc nawet customowego kodu, który na te potrzeby został stworzony.

R E K L A M A

Zauważyłem też, że bardzo płynnie przeszliśmy od narzędzi dostępnych zupełnie za darmo, do tych, za które przyjdzie płacić (czasem niemało), ale na całe szczęście nie było większych przypadków, w których byliśmy bardzo niezadowoleni z narzędzia, które nas sporo kosztowało. Może prócz CRM Monday, któremu nie można odmówić funkcjonalności i możliwości, który zwyczajnie się w naszym przypadku nie sprawdził do końca, a kosztował jak na nasze budżety – całkiem sporo.

Jedno jednak jest pewne, że w sieci jest pełno interesujących narzędzi, które dostępne są zupełnie za darmo, ale nigdy nie wypływają na tyle szerokie wody, by je odnaleźć. My np. odpaliliśmy ostatnio serwis z absolutnie darmowymi zdjęciami do użycia niekomercyjnego jak i komercyjnego: TechStock. Oczywiście zamierzamy wypłynąć ;-)

Przed Wami nasz nowy projekt: TechStock, czyli serwis z absolutnie darmowymi zdjęciami ze świata tech

Wracając jednak do bohatera dzisiejszego artykułu, to wspomnianą ideę promocji interesujących, a często mało znanych narzędzi, mieli w głowie twórcy serwisu Creatosaur.  Myśl przewodnia serwisu to:

Tools to help you build your next thing

W Creatosaur znajdziecie całą masę narzędzi, które mają Wam ułatwić codzienną pracę w świecie szeroko rozumianego Internetu. Znajdziecie tam zupełnie darmowe, ale i także płatne narzędzia, począwszy od hardych programistycznych rozwiązań, kończąc na pięknych i przyjemnych interfejsach narzędzi do marketingu.  Wszystkie podzielone są na kategorie, co naturalnie ułatwia wyszukiwanie tego, co potrzebujecie.

Creatosaur
Creatosaur – serwis agregujący ciekawe narzędzia dla świata Internetu

 

Ja ostatnie kilka dni wertuje serwis i z ogromną ciekawością sprawdzam tony narzędzi, które w części trafiły już na krótką listę tych, które z pewnością sprawdzę w praktyce. Z tych ciekawszych propozycji, które udało mi się znaleźć, to np. Bear, świetne narzędzie, które służy jako notatnik obsługujący markdown dla środowiska operacyjnego od Apple. Innym narzędziem, które z pewnością przetestuje to Frase.io, do zarządzania treścią.

Jest tego oczywiście więcej, część narzędzi jest płatna, ale to zdecydowana mniejszość, natomiast widać, że w tym katalogu nacisk jest na jakość. Gorąco Wam polecam Creatosaur, a ja tymczasem wracam do scrollowania.