Do pracy w IT nie trzeba zbytnio przekonywać. Rozwój, najlepsze na rynku możliwości finansowe, ciekawe projekty – to pierwsze, co przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o karierze w branży IT.

Jesteś developerem, testerem, analitykiem lub scrum masterem? Praca w projektach, w których tworzy się oprogramowanie to Twoja zawodowa ścieżka? A może kariera w IT to Twój cel?

Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedź brzmi „Tak” i jeżeli programujesz już od pewnego czasu (jesteś regularem lub seniorem) to dobrze trafiłeś. Przeczytaj ten artykuł i przekonaj się, dlaczego warto wysłać swoje CV właśnie do Finanteq.

R E K L A M A

Informacje o firmie Finanteq – dlaczego warto być częścią zespołu?

Na początek ciekawostka: jeśli posiadasz konto w banku i masz w smartfonie bankową aplikację mobilną, to z dużym prawdopodobieństwem korzystasz z usług banku, który jest naszym klientem.

Finanteq S.A. to lubelski fintech, będący częścią eLeader Group. Firma istnieje od 2004 roku i zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla sektora bankowego. Swoje biura posiadamy w Lublinie, Poznaniu i Łodzi.

Być może zastanawiasz, czy tworzenie kodu na bankowe aplikacje mobilne to dobry pomysł na karierę w IT. Jest to bowiem dość wąski zakres specjalizacji. Przekłada się on jednak na wiele zalet i korzyści dla zespołów projektowych. Warto więc wiedzieć, co wyróżnia firmę.

W Finanteq możemy pochwalić się tym, że od podstaw, samodzielnie tworzymy własne produkty dla branży bankowej. Jesteśmy pionierem oprogramowania biznesowego na smartfony. Zaczynaliśmy kilkanaście lat temu, kiedy jako pierwsi spolszczyliśmy słowo „smartphone”. Już w 2007 roku stworzyliśmy prawdopodobnie pierwszą na świecie multiplatformową bankowość mobilną.

Bankowość mobilna to rdzeń naszej działalności, ale też nasza pasja. Piszemy kod na typowe bankowe aplikacje mobilne, jak również tworzymy własne produkty. Projektujemy i budujemy kompleksowe systemy mobilnych finansów. Nasi specjaliści piszą i rozwijają aplikacje bankowe na smartphony, jak również na smartwatche.

Udział w międzynarodowych projektach dla największych instytucji finansowych

Dołączenie do #FinanteqTeam to szansa na pracę w najnowszych technologiach z wykorzystaniem najlepszych praktyk z branży. Innowacyjność, techniczna doskonałość i ekstremalna efektywność, to nasze wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy i podejmowaniu decyzji.

Praca u nas to możliwość rozwoju w ambitnych projektach w międzynarodowym środowisku. Nasze zespoły tworzą bankowość mobilną dla banków na całym świecie (głównie w Europie i na Bliskim Wschodzie). Stając się częścią zespołu, otrzymujesz wsparcie i ciekawe zadania. Warto zaznaczyć, że realizowane przez nas przedsięwzięcia cechuje bardzo niski dług techniczny (m.in. pokrycie kodu testami w 90%), które mają przed sobą perspektywę wieloletniego rozwoju.

Zrealizowaliśmy do tej pory kilkadziesiąt projektów bankowości mobilnej dla banków detalicznych i korporacyjnych na całym świecie. Posiadane know-how pozwala nam dostarczać najwyższej jakości produkty finalne i właśnie dzięki wyróżniającej się jakości, nasze aplikacje są wysoko oceniane zarówno przez klientów, jak i branżowe firmy ratingowe.

Od lat rozwijamy aplikacje mobilne takich banków jak Santander Bank Polska, BNP Paribas Bank Polska, Nest Bank, mBank, Arab Bank, czy National Bank of Kuwait. Nasi klienci cenią nas za elastyczne podejście, stałe wsparcie, doradztwo i bardzo efektywną komunikację podczas realizacji projektów.

Praca w Finanteq to coś więcej niż tylko produkowanie kolejnych linijek kodów.

Dołączając do jednego z naszych zespołów, będziesz mógł wziąć udział w procesie tworzenia innowacyjnych rozwiązań, takich jak platforma no-code Extentum do rozwoju bankowości mobilnej. Będziesz mógł także dołączyć do zespołu pracującego nad rozwojem wirtualnego oddziału bankowego Pocket Branch, czy też modułu m-commerce (SuperWallet). W swojej ofercie dla banków posiadamy różne komponenty, np. Google Pay i Apple Pay, OCR, a także wiele innych nowoczesnych rozwiązań.

Korzyści wynikające z pracy w Finanteq

Możesz współpracować z nami w takiej formie, w jakiej preferujesz (B2B, umowa o pracę, inne). Jako firma, która stale się rozwija i poszukuje pracowników, jesteśmy elastyczni.

Nasi specjaliści mogą wybrać dowolny sposób pracy: zdalny, stacjonarny lub hybrydowy. Obecnie ekipa Finanteq to 150 osób mieszkających w różnych miejscach w Polsce, z których niektóre pracują 100% zdalnie, a niektóre hybrydowo, jak również z biura. Jeśli masz ochotę czasem przyjść do biura i spotkać się z zespołem, to do Twojej dyspozycji są nowoczesne powierzchnie w naszych trzech lokalizacjach. Co więcej, jeśli zazwyczaj wolisz pracować z biura i zbierzesz ekipę chętną do pracy stacjonarnej – chętnie otworzymy biuro w Twojej miejscowości. Zawsze słuchamy naszych pracowników i wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom – tak też było w przypadku naszego biura łódzkiego.

Naprawdę elastyczny czas pracy to coś, co większość naszych pracowników ceni najbardziej. Musisz wyjść w trakcie dnia na kilka godzin? Zachorowało Ci dziecko i potrzebujesz czasu po południu, by się nim zająć? Chcesz zacząć pracę wcześnie rano, a dokończyć wieczorem? Nie ma problemu.

Szkolenia zewnętrzne, warsztaty wewnętrzne, a także regularne meetupy dla branży IT to okazje do dzielenia się wiedzą i wymiany doświadczeń. Informacje o nadchodzących wydarzeniach publikujemy na naszych profilach w social media, branżowych grupach na Facebooku oraz na platformie https://www.meetup.com/. Zapraszamy do udziału!

Benefity – niby z pozoru nie są ważne, a jednak okazuje się, że mimo wszystko mają znaczenie. Z Finanteq możesz pograć w piłkę nożną, tenisa stołowego, squasha. Oferujemy dofinansowanie opieki medycznej i karty MultiSport, a w przypadku chęci korzystania z lekcji języka angielskiego całkowicie pokrywamy koszty nauki z lektorem.

Kariera w branży IT z Finanteq – jakie są aktualne oferty pracy?

Mamy wiele planów na dalszą ekspansję i nie zwalniamy tempa. Utrzymujemy wysoką dynamikę wzrostu dochodów i zysków, jednocześnie konsekwentnie zwiększając zatrudnienie. Pozyskiwanie nowych, wykwalifikowanych specjalistów jest ściśle związane z intensywnym rozwojem toczących się już projektów, ale i planowaną realizacją nowych przedsięwzięć.

Najbardziej poszukiwani obecnie przez nas są eksperci techniczni, doświadczeni programiści (Android Developer, Kotlin Backend Developer, iOS Mobile Developer, Senior Test Developer), ale także analitycy biznesowi, testerzy, devopsi oraz scrum masterzy.

Na jakie zarobki możesz liczyć w Finanteq? Jeżeli śledzisz oferty pracy w IT, w Google często wpisujesz frazę „praca w IT”, a „praca dla programistów” to nagłówek, na którym zatrzymujesz swój wzrok, to zapewne zwracasz również uwagę na to, czy w ogłoszeniu o pracę podane są widełki płacowe.

Od samego początku gramy z Tobą fair, dlatego w naszych ofertach pracy zawsze znajdziesz widełki płacowe oraz wszelkie informacje dotyczące proponowanego stanowiska. Nie ma więc na co czekać – sprawdź, jakie propozycje mamy dla Ciebie. Już na pierwszy rzut oka widać, że oferowane stawki są bardzo konkurencyjne.

Programiści aplikacji mobilnych – Android i iOS Developer

Jeżeli w IT działasz już od co najmniej czterech lat, programowanie masz w małym palcu i dobrze posługujesz się językiem angielskim, to chętnie z Tobą porozmawiamy o współpracy na stanowiskach Android Developera i iOS Mobile Developera – mamy dla Ciebie miejsce w projektach realizowanych dla banków zagranicznych. Stawki, jakie możemy zaproponować Ci na tych stanowiskach, zawierają się w przedziale 80 – 130 PLN/h netto (B2B, regular).

Kariera Kotlin Backend Developera

Jeśli masz minimum cztery lata doświadczenia w programowaniu w Javie lub Kotlinie i chcesz rozwijać z nami komponenty serwerowe dla aplikacji mobilnej jednego z najlepszych banków
, to ta propozycja jest właśnie dla Ciebie. Widełki? 80 – 130 PLN/h netto (B2B, regular). Sprawdź ofertę tutaj: https://kariera.finanteq.com/job-ads/kotlin-backend-developer/

Rozwojowa praca dla Senior Test Developera (Team Leadera)

Z kolei, jeżeli testy automatyczne to Twój konik, posiadasz minimum cztery lata doświadczenia w automatyzacji testów, a dodatkowo myślisz o rozwoju i chcesz sprawdzić się w roli lidera zespołu, to mamy dla Ciebie idealną propozycję. Szczegóły sprawdzisz tutaj: https://kariera.finanteq.com/job-ads/automation-test-developer/

Poszukiwany przez nas w tej chwili Senior Test Developer (Team Leader), może liczyć na stawkę 110 – 145 PLN/h netto (B2B).

Do zobaczenia w zespole Finanteq!

To jak? Zostaniesz programistą 15K+ w #FinanteqTeam? Wierzymy, że tak!

Więcej informacji na temat firmy i naszej kultury organizacyjnej znajdziesz na stronach Finanteq oraz Kariera, a także na naszych profilach w social media.

Świetne opinie obecnych i byłych pracowników naszej firmy na GoWork.pl (4.9) potwierdzają, że jesteśmy #właściwymmiejscem pracy, w którym warto być. Przeczytaj je i zdecyduj.

Zapraszamy na stronę poświęconą karierze w IT firmy Finanteq pod adresem: https://kariera.finanteq.com/

Autor: Anna Sorbet z firmy Finanteq