Czarny piątek to coroczne wydarzenie handlowe, polegające na wyprzedawaniu asortymentu. To właśnie wtedy sprzedawcy decydują się na znaczne rabaty, które pozwalają na nabycie rozmaitych produktów w atrakcyjnej cenie. Wiele osób specjalnie czeka z większymi zakupami na ten dzień. W artykule dowiesz się, na jakie promocje możesz liczyć.

Czym jest czarny piątek?

Czarny piątek to amerykański dzień obniżek i promocji, który rozpoczyna handlowy okres przed Świętami Bożego Narodzenia. Tradycyjnie Black Friday obchodzony jest w pierwszy piątek po Świecie Dziękczynienia. Jego początki sięgają lat 60. XX wieku. To właśnie wtedy policja miała nazwać czarnym piątkiem dzień wzmożonego ruchu w sklepach. Istnieje jednak wiele różnych teorii dotyczących genezy tego wydarzenia.

Niektórzy przywołują urlopy brane przez pracowników na Święto Dziękczynienia, kryzys wywołany znacznym spadkiem ceny złota na giełdzie oraz czarnym tuszem, którym handlowcy zapisywali dawniej korzystne wyniki sprzedażowe.

Niezależnie jednak od tego, skąd wziął się Black Friday, z każdym rokiem zdobywał coraz większą popularność wśród klientów i sprzedawców, zachęconych wizją zwiększenia swoich utargów. Czarny piątek najhuczniej obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych, jednak staje się coraz popularniejszy również w innych krajach.

Jakie sprzęty elektroniczne można kupić podczas Black Friday?

W czasie czarnego piątku większość klientów kieruje się w stronę droższych przedmiotów, których zakup stanowi znaczne obciążenie domowego budżetu. Jest to świetny moment na nabycie elektroniki oraz wyposażenia domowego. Na stronie: https://www.mediaexpert.pl/lp,black-friday znajdziesz szeroki wybór najnowszych urządzeń elektronicznych do domu i pracy. W Black Friday kupisz nowy komputer, telefon oraz tablet w atrakcyjnej cenie. Producenci oferują także wyposażenie biurowe oraz najnowsze telewizory.

Planujesz remont mieszkania? Z zakupem sprzętu AGD możesz zaczekać na czarny piątek. To właśnie wtedy znajdziesz liczne rabaty na pralki, lodówki, kuchenki oraz małe AGD. Jest to świetna okazja dla osób, które kupują rzeczy do nowego mieszkania i liczą na dodatkowe oszczędności. Obniżki na sprzęt przydadzą się również osobom szukającym inspiracji prezentowych. Ekspresy do kawy, słuchawki oraz czytniki e-booków mogą okazać się ciekawym pomysłem na upominek dla bliskiej osoby.

Co jeszcze obejmują wyprzedaże w czarny piątek?

W czarny piątek możesz jednak liczyć na obniżki w wielu innych sklepach. Sprzedawcy odzieży, kosmetyków i książek zachęcają klientów do przedświątecznych zakupów. Szczególną popularnością cieszy się kupowanie droższych akcesoriów. Jest to także świetny moment na znalezienie upominków dla bliskich. W centrach handlowych znajdziesz liczne sklepy z gadżetami, zabawkami oraz biżuterią i zegarkami, w których dostępne będą znaczne promocje. Współcześni klienci chętnie korzystają również z oferty sklepów sportowych. W czarny piątek stworzysz swoją własną domową siłownię.

Nie masz czasu na chodzenie po galeriach? Liczne promocje znajdziesz również na stronach internetowych swoich ulubionych sklepów. Ciekawym pomysłem może okazać się wcześniejsze dodanie do ulubionych interesujących nas przedmiotów. Możesz wrócić do nich w Black Friday i kupić wymarzone rzeczy w niższych cenach. Warto pamiętać o tym, że obniżki dostępne są zarówno w największych sklepach, jak i u mniejszych sprzedawców.