Dziś zadebiutowały trzy nowe Chromebooki: Acer Chromebook 516 GE, Ideapad Gaming Chromebook od Lenovo i ASUS Chromebook Vibe CX55 Flip. Komputery stworzono z myślą o szeroko rozumianym cloud gamingu.

Mimo że Google zamyka swoją platformę Stadia, za pośrednictwem której mogliśmy cieszyć się graniem w chmurze, firma w dalszym ciągu wierzy w tego typu rozrywkę. Ba, wskazuje na to współpraca z firmami ASUS, Acer i Lenovo, której efektem są Chrmebooki przeznaczone dla graczy. Urządzenia te otrzymały klawiatury RGB oraz ekrany z wysoką częstotliwością odtwarzania. Sprzęt świetnie sprawdzi się w rozrywce realizowanej za pośrednictwem usług NVIDIA GeForce, Xbox Cloud Gaming oraz Amazon Luna.

Chromebook 2

Czym są właściwie gamingowe Chromebooki

Chromebooki przeznaczone dla graczy mogą pochwalić się częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie nie niższym niż 120 Hz, modułami WiFi 6 lub 6E, klawiaturami z podświetleniem RGB, a także lepszą ogólną specyfikacją techniczną. Lenovo Ideapad Chromebook korzysta z 16-calowego panelu o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, procesorów Intel Core i3 lub i5, 8 GB LPDDR4 RAM i pamięci SSD. Ciekawiej prezentuje się ASUS Chromebook Vibe CX55 Flip z układami i3, i5 oraz i7 11. generacji, do 16 GB pamięci LPDDR5 RAM oraz 512 GB PCIe SSd. Ekrany to 15,6-calowe FHD z odświeżaniem 144 Hz. Mój typ to jednak Acer 516 GE.

Acer Chromebook 516 GE zapoczątkował nowy rozdział w historii Chromebooków, dzięki ofercie skierowanej bezpośrednio do graczy. To idealne połączenie gamingowych podzespołów, wsparcia dla strumieniowania gier poprzez NVIDIA GeForce NOW i łatwego dostępu do popularnych tytułów na wiodących platformach do grania w chmurze”

– powiedział James Lin,General Manager, Notebooks, IT Products Business, Acer Inc.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Urządzenie z 16-calowym ekranem 1600p oferuje procesor Intel Core i5-1240P lub i7-1260P, nawet 16 GB LPDDR4X RAM, pamięć SSD PCIe NVMe oraz odświeżanie 120 Hz. Bateria zapewnia nawet 9 godzin pracy, a poczwórne głośniki zwiastują ciekawe wrażenia z audio. Nie ukrywam, że sprzęt przekonał mnie do siebie zastosowaną stylistyką, która trafia w mój gust. Każdy ma jednak nieco inny obraz tego, jak powinien wyglądać komputer typu Chromebook. Właśnie dlatego aktualny „gamingowy” line’up nie ogranicza się do pojedynczego sprzętu.

Długo się wzbraniałem przed drugim komputerem od Apple, zmusił mnie koniec żywota Chromebook Pixela