W maju użytkownicy iPhona a zaraz potem iPada otrzymali możliwość zainstalowania oficjalnej aplikacji ChatGPT od OpenAI, która daje dostęp do narzędzia AI ChatGPT. Teraz trafia ona na Androida.

Temat AI to chyba jeden z najbardziej medialnych tematów w świecie tech w ostatnim czasie jedno z najbardziej spopularyzowanych narzędzi AI czyli ChatGPT od OpeanAI ma złą passę. Rośnie jego konkurencja w postaci Bard Google, pojawił się też złowrogi model AI oparty na ChatGPT 3.0, który potrafi zrobić wiele złego, hakerzy przejęli też 100,000 kont należących do użytkowników. Na domiar złego ChatGPT zaczyna się coraz częściej mylić i mieć halucynacje. Są też jednak dobre wieści z obozu OpenAI.

//dzisiaj na dailyweb
  • CMF Nothing uruchomiło nową markę
  • x x twitter rozmowy audio i wideo
  • OLX podsumowuje rynek elektroniki używanej
  • iPhone 15 Pro gry AAA będą nas dużo kosztować
  • Xiaomi Watch 2 Pro piękny, funkcjonalny i tani

ChatGPT z aplikacją na Androida

Od maja użytkownicy sprzętu od Apple mogą się cieszyć natywnym wsparciem dla ChatGPT w postaci aplikacji. Jak dotąd użytkownicy systemu Android musieli się niestety obejść smakiem, jeśli chcieli z niego korzystać lub uruchomić przeglądarkową wersję, która nie była najwygodniejsza. Byla też trzecia opcja — w markecie jest kilka całkiem dobrych aplikacji, które obsługują ChatGPT. Kilka z mich jest płatnych, kilka oferuje tylko podstawową funkcjonalność (nie pozwalają się przełączać między modelami) lub każą kupować sloty po wykorzystaniu darmowych zapytań. Oczywiście jest też Bing od Microsoftu, który daje dostęp do ChatGPT 4.0.

ChatGPT

Coś czego napewno chcą jednak użytkownicy to natywna, oficjalna aplikacja bezpośrednio od OnepAI. Ta aplikacja właśnie się pojawiła. Daje dostęp do wszystkich funkcji webowego odpowiednika – jest tu wybór modelu (dla opłacających), pełna historia rozmów oraz możliwość dyktowania. Niestety ciąży na niej blokada regionalna, więc skorzystają z niej tylko użytkownicy w niektórych krajach.

Wiemy jednak, że niedługo trafi ona jednak do kraju nad Wisłą. Pod tym linkiem możesz poprosić o przypomnienie, gdy tylko aplikacja zadebiutuje w naszym kraju.