To może być kolejny cios dla użytkowników Netflixa w Polsce. Ceny Netflix mogą wzrosnąć. Winne może być HBO Max.

W Polsce Netflix jest bezapelacyjnie numerem jeden jeśli chodzi o serwisy streamingowe i ich popularność. O jakości produkcji tutaj pisać nie będę, bo nad tym, co wybrać: Netflix czy HBO GO zastanawiałem się w osobnym wpisie. Fakt jest faktem i to Netflix ma najwięcej użytkowników w naszym kraju. Niebawem jednak to może się zmienić.

Serwis Netflix poczuł się bardzo pewnie na naszym podwórku i pozwala sobie na podwyżki cen. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce w sierpniu tego roku, kiedy podrożał najwyższy pakiet Premium, oferujący m.in. jakość 4K. Była to podwyżka znacząca, bo 15-procentowa z wcześniejszych 52 zł miesięcznie na okrągłe 60 zł.

Może się jednak okazać, że to nie koniec podwyżek.

Nowe podwyżki ceny Netflix?

Nie bez powodu krążą plotki na temat kolejnych podwyżek ceny Netflix. Oczywiście chodzi o najwyższe pakiety, bo te są siłą rzeczy najbardziej popularne. Powodem może być planowane wejście do Polski serwisu HBO Max, którego premiera ma mieć miejsce na początku 2022 roku. Wzmożona konkurencja namiesza na rynku z całą pewnością.

Netflix najpewniej wyczekuje na ofertę HBO Max i informację, jakie nowy serwis zaproponuje ceny. Jeśli będą one mocno konkurencyjne, to Netflix będzie musiał liczyć się z odejściem części abonentów, szczególnie tych mniej przywiązanych do platformy. Oznacza to straty finansowe lidera streamingowego, a podniesienie cen może zrekompensować potencjalne straty. Odwrócona psychologia, ale w biznesie powinna zadziałać. Najwierniejsi użytkownicy Netflixa w większości korzystają z pakietów najdroższych i kilkuzłotowa podwyżka nie powinna ich odstraszyć, ale podreperować, ewentualnie nadtrącony wejściem HBO Max do Polski, budżet.

ceny netflix laptop

HBO Max czy droższy Netflix?

Jeśli chodzi o mnie, to myślę, że pozostałbym dalej przy Netflixie, równolegle korzystając z HBO Max. Oferta tego drugiego serwisu powala jakością, ale jednak na Netflixie jest pewna grupa seriali, których nie chciałbym porzucać. Czy jednak warto dla nich płacić 60 złotych lub więcej za najwyższy pakiet? To pytanie pozostaje otwarte.

Nie bez znaczenia może być też wejście do Polski usługi Amazon Prime. Przypomnijmy, że w jej ramach dostajemy za 49 zł rocznie nie tylko darmowe dostawy, ale i dostęp do serwisu Amazon Prime Video.

Na razie, co warto zaznaczyć, są to luźne przypuszczenia, podawane dalej przez wielu ekspertów obracających się w tej branży. Poprosiliśmy polskich przedstawicieli Netflixa o komentarz w tej sprawie, jednak na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Jeśli tylko takie stanowisko zostanie zaprezentowane, na pewno o tym napiszemy, a ten tekst zaktualizujemy.