Niedawno studio CD Projekt RED poinformowało, że nie uda im się zdążyć z wydaniem next-genowych aktualizacji do Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3 jeszcze w tym roku. Wszelkie wątpliwości rozwiał Adam Kiciński, który w wywiadzie dla serwisu Rzeczpospolita przekazał nowe informacje na temat najpopularniejszych gier CD Projektu.

Kolejne zmiany w Cyberpunku 2077 dopiero w przyszłym roku

Oprócz tego, że nie doczekamy się w 2021 aktualizacji na konsole nowej generacji, Kiciński zapowiedział, że Cyberpunk 2077 nie otrzyma do końca roku już żadnego update’u.

R E K L A M A

W tym roku nie będziemy już wypuszczać aktualizacji do gry. Intensywnie pracujemy nad wersją na najnowszą generację konsol, która zostanie wydana w pierwszym kwartale 2022 r. wraz z dużą aktualizacją – Patchem 1.5.

Na nową zawartość będzie trzeba więc jeszcze poczekać najprawdopodobniej kilka miesięcy. Studio wyraźnie skupia się na next-genach, ale niewykluczone, że aktualizacja 1.5 faktycznie przyniesie sporo zmian. Prezes studia nie ukrywa też, że decyzję o opóźnieniu premiery wersji na nowe konsole podjęto niechętnie, ale była ona konieczna.

Decyzja o przełożeniu wersji next-genowej „Cyberpunka” była trudna, ale jesteśmy przekonani, że słuszna, tym bardziej że wynikała jasno z rekomendacji naszego zespołu deweloperskiego. Potrzebujemy dodatkowego czasu na dopracowanie warstwy wizualnej oraz performance’u gry, żeby na przestrzeni całej rozgrywki ich jakość była możliwie najwyższa.

Next-genowy Wiedźmin 3 zajmuje znacznie więcej czasu, niż przypuszczano

Adam Kiciński odniósł się także do drugiego hitowego tytułu, jakim jest Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tłumaczy on, że prace nad aktualizacją trwają w tym przypadku dłużej ze względu na ewolucję technologii.

Produkcję „Wiedźmina 3″ zakończyliśmy prawie siedem lat temu – od tamtego czasu technologia dynamicznie poszła do przodu, pojawiły się nowe rozwiązania. Dlatego też aktualizowanie gry na najnowsze konsole zajmuje więcej czasu, niż oczekiwaliśmy.

Oprócz tego, dowiedzieliśmy się że oprócz ulepszonej grafiki next-gen update zaoferuje też dodatkowe, darmowe treści.

Cieszymy się, że w ramach aktualizacji będziemy mogli zaoferować graczom coś nowego w postaci darmowych DLC. Jak już wcześniej zapowiedzieliśmy, dodatkowa zawartość będzie inspirowana serialem Netflixa.

Miejmy nadzieję, że aktualizacje szykowane przez CD Projekt, będą naprawdę dobre i sprawią, że gracze będą mogli z czystym sumieniem powiedzieć, że warto było czekać.


Posłuchaj nas!