Awaria Microsoft Teams to całkiem poważna sprawa! A właśnie wygląda na to, że popularne Teamsy mają właśnie awarię.

Awaria Teams objawia się dość niejednoznacznie. Otóż samo narzędzie co do zasady działa, można przez niego korzystać efektywnie z czatu, a także pozostałych narzędzi takich jak Sharepoint czy kalendarz, ale niestety problem dotyczy serca aplikacji: komunikatora głosowego. Niestety nie da się za jego pośrednictwem efektywnie przeprowadzić rozmowy, bo połączenie się szarpie i rwie, powodując, że nie da się zrozumieć odbiorcy takiego połączenia.

Awaria Teams, awaria Outlooka i awaria OneDrive

O zgrozo awaria Teams to niejednyny problem Microsoftu, jak i ich użytkowników, bo okazuje się także, że problem dostępności dotyczy kultowego Outlooka i obsługi poczty elektronicznej, ale mamy także do czynienia z awarią OneDrive. Sprawa wygląda poważnie, ale wedle zapewnień Microsoftu wiedzą o problemie i starają się go rozwiązać.

Wedle najświeższych informacji problem związany jest z siecią, który Microsoft aktualnie analizuje. Udostępnili również link, pod którym można znaleźć więcej informacji na temat ich weryfikacji.

Zrzut ekranu 2023 01 25 o 09.49.56
Strona informacyjna Microsoftu o aktualnej sytuacji

Trzymamy kciuki za sprawne rozwiązanie problemu, bo skala efektu tej awarii jest ogromna, biorąc pod uwagę, że Microsoft Teams ma niespełna 300 milionów aktywnych użytkowników. To z jednej strony niesamowite jak bardzo zmienił się sposób pracy i jak wiele problemów rozwiązują narzędzia takie jak Teams, z drugiej jednak pokazuje jak wrażliwe mogą być na potencjalne problemy i jak wiele użytkowników może być dotkniętych problemami z dostępnością usługi. Down Detector aż huczy od zgłoszeń:

Zrzut ekranu 2023 01 25 o 09.46.50
Wykres zgłoszeń awarii wg. downdetector.pl

Będziemy na bieżąco aktualizować wpis o nowe informacje w sprawie awarii. Kolejna aktualizacja od Microsoft zaplanowana jest na godzinę 11:00.