Avatar 2 w końcu zadebiutuje w kinach. „Trochę” to trwało… całe trzynaście lat, ale w grudniu 2022 roku wrócimy do świata Pandory. Fani filmu i przede wszystkim LEGO, trzy miesiące wcześniej otrzymają okazję do zakupu pierwszego zestawu, promującego produkcję Jamesa Camerona.

Przyznam szczerze, że czas oczekiwania na kolejnego Avatara jest tak długi, że mój hype na film zmalał do wielkości listka Drzewa Dusz. Pierwsza część zadebiutowała w 2009 roku i była ogromnym osiągnięciem techniki, przede wszystkim jeśli chodzi o realizację produkcji w standardzie 3D. Może „scenariuszowo” to ładnie wykonana wersja Pocahontas, natomiast pamiętam, kiedy oglądałem ten film jako młody Pan kinooperator podczas przeglądu technicznego z taśmy 35 mm, byłem zachwycony.

R E K L A M A

Kiedy reżyser w 2010 roku poinformował, że kolejna część będzie miała premierę w 2014 roku, byłem niepocieszony, iż muszę tak długo czekać. Okazało się, że nie byłby to aż tak długi czas oczekiwania, zwracając uwagę na fakt, że Avatar 2 w 2022 jeszcze nie miał premiery. I cóż – przez te wszystkie lata poziom technologiczny poszedł do przodu, dlatego moje zainteresowanie nieco osłabło. Nadal nie wierzę, że Avatar: Istota wody „już” w grudniu zadebiutuje na wielkim na ekranie. Za to jestem pewny, co zaserwuje nam LEGO w październiku.

Zestaw LEGO dopiero po 13 latach od premiery pierwszej części filmu Avatar

Aż człowiek zastanawia się, dlaczego producent najpopularniejszych klocków na świecie dopiero teraz  zdecydował się na wejście z marką Avatar na rynek. Musi to być jednak związane ze zbliżającą się premierą filmu, choć wydaje mi się, że nawet bez perspektywy powstania kontynuacji zestawy bardzo dobrze by się sprzedawały. Przejdźmy do konkretów! Zestaw LEGO o numerze 75574, mający 1212 elementów zadebiutuje na półkach sklepowych 1 października 2022 roku w cenie 149,99 $ i będzie wyglądał tak:

Avatar Avatar

  • Trzeba przyznać, że nowy zestaw LEGO “Toruk Makto i drzewo dusz” wygląda imponująco. Zawiera:
  • 4 minfigurki z sylwetkami bohaterów: Jake’a Sully (w formie awatara), Neytiri, wojownik Tsu’Tey oraz szamana klanu Mo’at.
  •  Figurki zwierząt Toruka o rozpiętości skrzydła 15 centymetrów i Direhorse’a
  • Drzewo dusz o wielkości mniej więcej 20 centymetrów
  • 3 elementy otoczenia świecące w ciemności

Plany Lego i aż cztery kontynuacje filmu Avatar

LEGO planuje wypuszczenie na rynek inne zestawy dla fanów Avatara, jednak Toruk Makto i drzewo dusz ma wyglądać najbardziej epicko, posiadać najwięcej elementów, co za tym idzie być cenowo najdroższym produktem z tej serii. Oczywiście na chwilę obecną, bo kto wie, w jakim kierunku pójdzie producent, szczególnie po premierze drugiej części. Zestaw nr 75574 można już zamawiać poprzez oficjalną stronę LEGO z dostawą na 1 października 2022 roku, czyli dnia debiutu na półkach sklepowych.

Dodge Charger Dominica Toretto z Szybkich i wściekłych trafi na półkę z LEGO

Druga część Avatara – Avatar: Istota wody wchodzi na ekrany kin 16 grudnia 2022 roku, trzecia – 20 grudnia 2024 roku, czwarta – 18 grudnia 2026 roku i piąta 22 grudnia 2028 roku. James Cameron widać jest pewny sukcesu, miejmy tylko nadzieję, że tym razem te daty dużo się nie zmienią, bo fani mają chyba dość czekania i kolejne opóźnienia na pewno nie wpłyną pozytywnie na wyniki finansowe.