Jestem wielkim fanem i użytkownikiem platformy Artlist. To jak sprawnie się rozwijają, jest dla mnie zdumiewające. Widać w tym wizje, strategie i skrupulatne wypełnianie jej założeń. Artlist to już nie tylko świetnej jakości muzyka do projektów video, podcastów czy szeroko rozumianych mediów społecznościowych, ale dużo więcej.

Z Artlist korzystam przeszło od 4 lat, głównie do celów związanych z dailyweb, ale nie tylko. Świetnej jakości muzyka służy mi do wszelkich domowych produkcji video, które tworzone są w oparciu o ważne rodzinne wydarzenia. Głównym obszarem jest jednak dailyweb. Cała muzyka, którą słyszycie w video na naszym Youtube, wszystkie efekty dźwiękowe, tło naszego podcastu The Grengolada jak i jingle, całość pochodzi właśnie z Artlist. Uwielbiam moment, w którym muszę dobrać muzykę do video recenzji i zawsze towarzyszy mi efekt, w którym jest tak wiele świetnych numerów, które pasują mi do kadrów, że bardzo często ostatecznie wybieram utwór na podstawie loterii.

Ostatnio nie byłem częstym gościem na Artlist i kiedy tworzyłem kolejny materiał video, postanowiłem odświeżyć to, co już miałem na dysku, jeśli chodzi o tło muzyczne. Byłem zdumiony, jak wiele zmian zaszło w serwisie. Teraz prócz tego, że możecie dobrać muzykę i efekty dźwiękowe, twórcy dodatkowo udostępnili zestaw dodatkowych narzędzi, z których szczególnie będą zadowoleni twórcy video.

Artlist

Artlist i stockowe video

Jeśli brakuje Wam przebitki na intro, fragmentu video, coś się nie nagrało tak, jak powinno, to w ramach Artlist możecie znaleźć stockowe video i wykorzystać do swojego materiału. Co szczególnie wygodne, to twórcy udostępniają zestaw tematycznych video, z których można dobrać sporo powiązanych ze sobą materiałów.

Oczywiście jak w przypadku Artlist, macie nie tylko sprawną wyszukiwarkę, ale dodatkowe filtry, za pomocą których możecie znaleźć interesujący Was content (np. wiek, płeć, grupy etniczne).

Gotowe szablony video

Zrzut ekranu 2023 02 28 o 17.57.27

Nie masz pomysłu na intro do swojego video? Żadne kłopot, możesz pobrać gotowca, którego możesz dopasować do swoich potrzeb.  Artlist udostępnił sporo ciekawych szablonów/motywów, które możecie wykorzystać w swoich programach do edycji video. Mało tego, większość pluginów występuje w wersjach dla każdego z najpopularniejszych programów. ?

Możecie je wykorzystać do nowego intro, wybrać efekt przejść czy napisów. Do dyspozycji macie wersje HD, a nawet 4K, a dodatkowo format video.

Dodatki do Adobe Premier/After Effects i Final Cut Pro

Artlist

Tą funkcją jestem szczególnie zainteresowany, bo wygląda na najbardziej rozbudowaną. W ramach jej możecie dodać do swoich materiałów efekty stylizujące Wasz materiał. Do ich wykorzystania będzie potrzebna instalacja dodatkowej wtyczki, a lista zgodności z aplikacjami jest imponująca (patrz zdjęcie powyżej).

Aplikacje

A co jeśli nie masz aplikacji do edycji video? Wówczas możesz skorzystać z narzędzia od Artlist!

To nie do wiary jak Artlist poszło do przodu, oferując kompleksowo wszystko, co niezbędne dla twórcy internetowego. Jestem ich ogromnym fanem, a teraz będziemy się widzieć jeszcze częściej, biorę na warsztat ich aplikację i dodatki stylizujące i zobaczymy, co potrafią w praktyce.

Jeśli zdecydujecie się na któryś z planów Artlit (a są sprawnie podzielone, jeśli nie potrzebujecie niektórych pakietów, możecie się zdecydować tylko na wybrany i płatność miesięczną lub roczną), to będę wdzięczny, jeśli zrobicie to z mojego reflinka. Bardzo gorąco polecam!