Dziś mamy przykrą nowinę dla wszystkich użytkowników usług od Apple. Firma podniosła ceny Apple Arcade, Apple TV+ czy niedostępnego w Polsce Apple News+. Wzrosły także ceny abonamentu Apple One.

Ostatnio chwaliliśmy Apple za obniżenie cen sprzętu. Nowe iPhone’y w momencie prezentacji i wejścia na rynek kosztowały mniej od tych zeszłorocznych. Ostatnio firma z Cupertino obniżyła w naszym kraju także ceny iPadów. Dzięki nim tablety z nadgryzionym jabłkiem na obudowie możemy teraz kupić nawet 900 złotych taniej. Teraz w tej beczce miodu znaleźliśmy łyżkę dziegciu.

//dzisiaj na dailyweb

Mowa o podwyżkach cen usług Apple, w tym Apple Arcade, Apple TV+ czy niedostępnego w Polsce Apple News+. Podniesiono także cenę znanego i lubianego abonamentu Apple One, w ramach którego kupić możemy abonamenty iCloud, TV+, Arcade i Music, w cenie sporo niższej, niż gdyby je kupować osobno.

Podwyżki u Apple

Jak informuje serwis MacRumors, Apple podniosło w wielu krajach ceny usług Apple Arcade, Apple TV+ i Apple News+. W USA usługi te kosztują teraz odpowiednio 6,99$ zamiast 4,99$, 9,99$ zamiast 6,99$ i 12,99$ zamiast 9,99$. Nie uległy natomiast zmianie ceny usług iCloud i Apple Music. Ceny wzrosły także we Francji, Belgii i Szwajcarii, o czym informuje serwis Macg.

W Polsce Apple TV+ wciąż kosztuje 34,99 zł, czyli dokładnie tyle, na ile usługę wyceniono po zeszłorocznych, październikowych podwyżkach. Dokładnie tyle samo przyjdzie nam zapłacić za Apple Arcade, choć jeszcze niedawno usługę wyceniano w naszym kraju na 10 złotych mniej – 24,99 zł. Jak widać najnowsza podwyżka nie dotarła (jeszcze?) do Polski. Podniesiono niestety cenę abonamentu Apple One, co może dotknąć znacznej liczby użytkowników, bo nie przypuszczam, że duża liczba klientów płaciła po 35 złotych za możliwość grania bądź oglądania filmów i seriali w usłudze Apple, gdy za 34,99 zł można było korzystać z obu tych usług, a także Apple Music i iCloud.

Nowy MacBook Pro M3 Pro i M3 Max na zdjęciu. Premiera już za kilka dni

Cena Apple One 2023

Apple One to pakiet usług, w ramach których, w jednej cenie mogliśmy zostać subskrybentami Apple Arcade, Apple TV+, Apple Music oraz 200 GB w usłudze iCloud. Od października 2022 roku usługa ta kosztowała 34,99 dla pojedynczej osoby, a 44,99 dla rodziny. W tej ostatniej opcji usługę można było dzielić z nawet pięcioma osobami. Teraz cena wzrosła znów o 5 złotych. Nowe ceny to odpowiednio 39,99 i 49,99 złotych.

Nowe ceny Apple One
Nowe ceny Apple One – źródło: apple.com

Apple tłumaczy podwyżkę standardowo do tego typu sytuacji, pisząc, że „koncentruje się na dostarczaniu naszym klientom najlepszych możliwych doświadczeń poprzez konsekwentne dodawanie wysokiej jakości rozrywki, treści i innowacyjnych funkcji do naszych usług”. Podwyżki cen weszły już w życie dla nowych subskrybentów. Dla obecnych subskrybentów okres karencji wynosi 30 dni, później nowa cena będzie naliczona w dniu ich następnego odnowienia.