Apple podało termin prezentacji nadchodzącej aktualizacji iOS 17. Liczba nowości oraz ich znaczenie mają być większe, niż początkowo uważano, co zdecydowanie zaostrza apetyt. Niestety, update nie trafi do wszystkich użytkowników iPhone’ów. Oto lista zgodnych smartfonów.

W dniach 6-10 czerwca 2023 roku, czyli raptem za kilka miesięcy odbędzie się zespół konferencji Apple WWDC 23, w ramach którego firma będzie prezentowała swoje nowości. Oczywiście, najważniejsze będzie oprogramowanie dla smartfonów, tabletów, komputerów oraz zegarków. Z uwagi na popularność smartfonów, sporo mówi się o iOS 17. Tutaj może być naprawdę ciekawie, natomiast niektórzy obejdą się smakiem.

iPhone 14 Pro

iOS 17 nie dla sześciolatków – koniec wsparcia dla wybranych modeli

Apple iPhone X oraz iPhone’y 8 i 8 Plus zadebiutowały we wrześniu 2017 roku. Urządzenia startowały z systemem iOS 11, natomiast ostatnim, jaki na nich zainstalujemy, będzie iOS 16… oczywiście w możliwie finalnej wersji. Apple zapewne będzie pamiętać o smartfonach również przy okazji poważniejszych poprawek związanych z bezpieczeństwem urządzeń. Niemniej, użytkownicy wspomnianych modeli muszą pogodzić się z tym, że iOS 17 nie jest dla nich. Co z kolejnymi modelami jak iPhone 11 czy iPhone 12. Tutaj sprawa jest dość skomplikowana.

" rel="attachment wp-att-188293iOS 17

Faktem jest, że Apple wspiera swoje smartfony przez 5 czy 6 lat, natomiast po kilku latach nie jest możliwe zapewnienie wszystkich nowych funkcji, które wnosi update. Oznacza to, że starsze urządzenia, mimo otrzymania iOS 17, nie będą w stanie obsłużyć wielu ficzerów. To standard, do którego spora grupa userów zdążyła już przywyknąć.

Jeśli zaś chodzi o wspierane urządzenia. Oto lista sprzętów, które otrzymają iOS 17:

  • iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro, 14 Pro Max
  • iPhone 13, 13 mini, 13 Pro, 13 Pro Max
  • iPhone 12, 12 mini, 12 Pro, 12 Pro Max
  • iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max,
  • iPhone Xs, Xs Max
  • iPhone Xr
  • iPhone SE (drugiej i trzeciej generacji)

Lista nie jest długa, ale znajdziemy na niej smartfony, które zadebiutowały w ciągu ostatnich pięciu lat. Wiele mówi się o tym, że producenci sprzętu z Androidem podchodzą do kwestii wsparcia coraz poważniej, ale w dalszym ciągu nie możemy mówić o działaniach podobnych do tych podjętych przez Apple.

Kierowcy korzystający z iPhone’ów zachowują się na drodze nieodpowiedzialnie. Co z użytkownikami Androida?