Apple wreszcie ogłosiło datę pierwszego wydarzenia AppleEvent w 2022 roku. Odbędzie się ono 8 marca, oczywiście online, gdzie Tim Cook zaprezentuje najnowsze sprzęty wprost z Cupertino. Czego możemy się spodziewać?

Już 8 marca fani technologii skierują swoją uwagę na wieczorny pokaz AppleEvent. Według przecieków, które mają dość wiarygodne podłoże, Tim Cook zaprezentuje najprawdopodobniej oczekiwany iPhone SE 3.

Apple Event 8 marca 2022 – iPhone SE3?

Cała seria SE nazywana jest przez wielu jako „budżetowa”, chociaż dobrze wiemy, że zbyt wiele wspólnego z budżetowością te iPhone’y nie mają. Oczywiście cena jest znacznie niższa od flagowych modeli iPhone, ale dalej jest ona wyższa od konkurencji z tej samej półki. Apple to jednak legenda, która pomimo systematycznego wzrostu cen sprzedaje się coraz lepiej.

R E K L A M A

Apple iPad Air?

Spodziewamy się również nowej odsłony iPada Air. Prawdopodobnie będzie on wyposażony w nowy procesor A15 lub – co by było zaskoczeniem – serię Apple Silicon M1. W najlżejszym iPadzie znajdziemy również nową kamerkę 12MP, która wyposażona została w szerokokątny obiektyw. Standardem już jest oczywiście obsługa sieci 5G, która będzie dostępna w iPad Air 2022.

MacBook Pro z procesorem M2 już w marcu 2022

To byłby bardzo interesujący wstęp do tegorocznych premier. Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że Apple szykuje na ten rok nową odsłonę iMaca Pro z prockiem serii M1. Procesory wprost od Apple Silicon rewolucjonizują rynek i robią z laptopów, ale także z Maca mini prawdziwe kombajny wydajnościowe. Sprzęty już teraz są dedykowane głównie profesjonalistom, aż strach się bać, co będzie po premierze Apple M2.

Procesor M2

To też jest bardzo prawdopodobna premiera, bo Apple chce ujednolicić swoje procesory tak, aby każdy sprzęt posiadał ich układy. Jeśli więc spodziewamy się zaprezentowania MacBooka Pro to oczywistym jest, że będzie on posiadał M2, czyli jeszcze bardziej wydajny procesor. Pojawiają się także przecieki sugerujące, że Apple może zaskoczyć i pokazać stacjonarnego Maca mini, co byłoby sporym zaskoczeniem.

Pierwszy tegoroczny Apple Event rozpocznie się we wtorek, 8 marca o godzinie 19 czasu polskiego. Transmisja oczywiście odbędzie się na kanałach Apple w YouTube, a my na pewno będziemy relacjonować premiery, które zostaną zaprezentowane.


Posłuchaj nas!