Na dzisiejszym spotkaniu miałem możliwość przyjrzeć się nowościom Huawei na 2024 rok. Jedną z nich są słuchawki Huawei FreeClip i to one skradły moją uwagę. Dlaczego? Spieszę z wyjaśnieniami.

Huawei FreeClip to przede wszystkim nietuzinkowa konstrukcja, której nie można ot tak zaszufladkować wśród innych TWS-ów. Producent chwali się przede wszystkim dobrą jakością dźwięku, wysokim komfortem użytkowania oraz stabilnym sposobem noszenia. Ostatni punkt dotyczy także aktywności sportowych, a to już istotna wskazówka dla przyszłych nabywców.

//dzisiaj na dailyweb

Użytkownicy słuchawek true wireless często narzekają na przeróżne alergie, nadmierny nacisk na ciało, a także narastające uczucie dyskomfortu. Słuchawki Huawei FreeClip z obudową typu Open-ear mają stanowić remedium na wspomniane „dolegliwości”.

Huawei FreeClip – inaczej znaczy lepiej

Huawei FreeClip 2

Nietypowa, choć wyjątkowo interesująca forma to nie wszystko, co wyróżnia Huawei FreeClip na tle podobnych konstrukcji. Dla wielu istotny może okazać się Cbridge Desing, czyli mostek, który łączy elementy w jedną całość. Co w nim wyjątkowego? Chodzi o trwałość. Nie jest to bowiem delikatny kawałek tworzywa sztucznego, z którym musimy obchodzić się niczym z porcelaną. Sam sprzęt dopasowuje się do kształtu małżowiny usznej i przylega odpowiednio do ciała. Co ważne, nie ma tu mowy o blokowaniu kanału słuchowego.

Huawei FreeClip 5

Huawei FreeClip oferują odporność na pot i wodę potwierdzoną normą IP54, a to oznacza, że możemy w nich nie tylko biegać, ale również pływać. Rzecz jasna, w słodkiej wodzie. O dźwięk dbają 10,86 mm przetworniki z podwójnym obwodem magnetycznym wraz z częścią akustyczną z przewodnictwem kostnym. Fanom prywatności może spodobać się bezpośrednia transmisja dźwięku do kanału, co ogranicza wyciek dźwięku przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości.

Recenzja HUAWEI WATCH GT 4 – to najpiękniejszy smart zegarek, jaki widziałem od dłuższego czasu

W temacie łączności, musimy wspomnieć o możliwości połączenia słuchawek z dwoma urządzeniami jednocześnie i – o czym należy pamiętać – nie muszą to być sprzęty sygnowane marką Huawei. Czas odtwarzania muzyki to nawet 8 godzin, natomiast wraz z etui otrzymujemy już 36 godzin. W temacie czysto technicznym dodam tylko, że pojedyncza słuchawka waży 5,6 g, obsługuje protokół Bluetooth 5.3 oraz zapewnia zgodność z kodekami AAC, SBC, L2HC i LC3.

Huawei MateBook D 16 2024 i MatePad Pro 13.2

Na spotkaniu mieliśmy również okazję zobaczyć smukły, wydajny notebook z 16-calowym ekranem, nawet 16 GB LPDDR4X RAM i 1 TB SSD M2. Nie zabrakło także tabletu MatePad Pro 13.2, o którym więcej opowiem Wam już niebawem. W zasadzie na łamach dailyweb pojawią się wkrótce materiały, które skupiają się na każdym z urządzeń z osobna. Stay tuned.