Apple planuje udostępnić aktualizację macOS Ventura w tym samym dniu, co iPadOS 16.1. Nieco później zostaną zaprezentowane wyczekiwane komputery MacBook Pro z chipami M2 Pro i M2 Max.

Z iOS 16 możemy korzystać już od dobrych kilku tygodni, ale użytkownicy sprzętu z logo nadgryzionego jabłka na obudowie w dalszym ciągu czekają na to, aż gigant z Cupertino wypuści macOS Ventura oraz iPadOS 16. Według wcześniejszych doniesień ten drugi miał pojawi się już 24 października, czyli za tydzień. Okazuje się jednak, że kolejna iteracja macOS zadebiutuje tego samego dnia. To idealny moment na to, aby przypomnieć sobie, czym charakteryzuje się najnowsza odsłona systemu przeznaczonego dla komputerów Mac.

macOS Ventura

Aktualizacja macOS Ventura pojawi się na komputerach Apple już 24 października

Na stronie Apple odnoszącej się do macOS 13 znajdziemy dopisek „już w październiku” i w zasadzie jest to najpewniej zgodne ze stanem faktycznym. System ma bowiem trafić na iSprzęt już 24 dnia tego miesiąca. W ramach uaktualnienia użytkownicy zyskają dostęp do nowych funkcji, a pewne elementy systemowe, w tym aplikacje zostaną przebudowane lub odświeżone.

R E K L A M A

Aplikacja Mail pozwoli na planowanie wysyłki wiadomości e-mail i ich cofanie, natomiast Spotlight umożliwi dokładniejsze wyszukiwanie obrazów, filmów i seriali. Znajdziemy tutaj także „szybkie czynności”, czyli ustawienia alarmu czy aktywację trybu skupienia. Działania kontekstowe – to mi się podoba. Użytkownicy zyskają inteligentne udostępnianie w aplikacji Zdjęcia, ale najbardziej wyczekiwany ficzer to oczywiście Stage Manager, który automatycznie porządkuje aplikacje i okna w jednym przejrzystym widoku. Przenoszenie aktywnej rozmowy Face Time pomiędzy urządzeniami to układ w stronę osób, które siedzą głęboko w ekosystemie.

macOS Ventura

Komputery Apple nie mają szczególnie dobrych kamerek do wideorozmów, dlatego też możliwość wykorzystania iPhone’a jako webcam, która zagości w macOS Ventura jest jak najbardziej na plus. Menu ustawień będzie bardziej przypominać to znane z iPhone’ów i iPadów. Z pozostałymi, mniejszymi bądź większymi nowościami możecie zapoznać się na stronie producenta. Nam została jeszcze jedna kwestia…

Lista sprzętów, które otrzymają aktualizację macOS Ventura

 • iMac
  Z 2017 r. i nowsze modele
  Dowiedz się więcej
 • Mac Pro
  Z 2019 r. i nowsze modele
  Dowiedz się więcej
 • iMac Pro
  Z 2017 r.
  Dowiedz się więcej
 • Mac Studio
  2022
  Dowiedz się więcej
 • Mac mini
  Z 2018 r. i nowsze modele
  Dowiedz się więcej
 • MacBook Air
  Z 2018 r. i nowsze modele
  Dowiedz się więcej
 • MacBook
  Z 2017 r. i nowsze modele
  Dowiedz się więcej
 • MacBook Pro
  Z 2017 r. i nowsze modele

Nowy iPad Pro 2022 z M2 już za kilka dni. Znamy pełną specyfikację techniczną dwóch wariantów tabletu