Apple pochwaliło się właśnie 20 nowymi grami, które trafiły do usługi Apple Arcade. Wśród nich znalazły się WHAT THE CAR?, Cityscapes: Sim Builder czy kultowe Wojownicze Żółwie Ninja.

Apple Arcade to usługa abonamentowa oferowana przez firmę Apple, umożliwiająca użytkownikom korzystanie z bogatej biblioteki gier na różnych platformach, takich jak iPhone, iPad, Mac oraz Apple TV. Usługa ta została wprowadzona w 2019 roku i od tamtej pory zyskała coraz większą popularność wśród miłośników gier. Za niewielką miesięczną opłatą użytkownicy mogą korzystać z ponad 200 gier, w tym ekskluzywnych tytułów, które nie są dostępne w innych sklepach z grami. Apple Arcade oferuje także funkcję gry offline oraz brak reklam i ukrytych kosztów wewnątrz produkcji. Jest to doskonała opcja dla osób, które cenią sobie wygodę i chcą mieć dostęp do najnowszych gier na różnych urządzeniach Apple.

Apple Arcade 1

Najciekawsze nowe gry w Apple Arcade

Z tytułowej dwudziestki wybrałem dla Was pięć, moim zdaniem, najciekawszych tytułów. Pełną listę nowych gier, które trafiły wczoraj do usługi Apple Arcade, znajdziecie w ogłoszeniu Apple.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Farming Simulator 20+

Zaczynamy od gry, której duży brat jest zaskakująco popularny. Jakiś czas temu gruchnęła wiadomość, że Farming Simulator 22 ma więcej graczy niż Battlefield 2042. Teraz na urządzeniach od Apple możecie poczuć emocje i wyzwania związane z prowadzeniem farmy. Zbierajcie różnorodne plony, od pszenicy i jęczmienia po bawełnę i słoneczniki, i opiekujcie się krowami, świniami, owcami i końmi. Sprzedawajcie produkty na dynamicznym rynku i inwestuj zyski w dodatkowe maszyny i rozbudowę gospodarstwa. Dzięki ponad 100 realistycznym pojazdom i narzędziom wiodących marek, takich jak John Deere, Case IH i Massey Ferguson, gracze mogą zanurzyć się w rolnictwie jak nigdy dotąd.

.large_2x.jpgApple Arcade

Playdead’s LIMBO+

Kolejna gra to też klasyk. Limbo to wielokrotnie nagradzana platformówka z łamigłówkami i niezależna gra przygodowa, doceniona przez krytyków za wciągający projekt oraz dźwięk i efekty wizualne. Mroczne, zamglone przestrzenie i zapadająca w pamięć narracja pozostaną z graczami na długo po ukończeniu gry.

.large_2x.jpgApple Arcade

Cityscapes: Sim Builder

Od dawna bardzo lubię gry, w których mogę budować miasta. Niestety większość city builderów dostępnych na telefony jest agrywalnych, przez ten sam schemat, uciążliwe zbieranie zasobów i czekanie, mające zachęcić nas do mikropłatności. Gry z Apple Arcade są z założenia pozbawione tej zmory nowych tytułów, więc Cityscapes: Sim Builder wydaje się ciekawym tytułem. Gracze wcielają się w burmistrza, a ich zadaniem jest budowanie starannie przemyślanych systemów chroniących zdrowie i szczęście mieszkańców. Koncentrując się na zrównoważonym rozwoju, gracze muszą starannie zaspokajać podstawowe potrzeby obywateli, takie jak mieszkanie, praca i media, biorąc pod uwagę wpływ przemysłu i transportu na środowisko.

.large_2x.jpgApple Arcade

WHAT THE CAR?

Zagrywałem się kiedyś w dość zwariowaną grę z golfem w roli głównej – WHAT THE GOLF? Teraz mamy nowość od twórców tego hitu, opartą w luźnej tematyce wyścigów samochodowych. W WHAT THE CAR? gracze wcielają się w rolę niekonwencjonalnego samochodu wyścigowego z ciągle zmieniającymi się cechami, takimi jak nogi, skrzydła, a nawet przeziębienie. Gra oferuje zwariowaną rozgrywkę opartą na fizyce, dzięki czemu każdy wyścig jest zabawną przygodą pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji.

.large_2x.jpgApple Arcade

TMNT Splintered Fate

Na koniec tytułowe Wojownicze Żółwie Ninja. Sympatyczne żółwie są fenomenem kulturowym od ponad czterech dekad, urzekając widzów wyjątkową mieszanką akcji, humoru i osobowości. W ich najnowszej przygodzie, dostępnej wyłącznie w Apple Arcade, Splinter zaginął, a bracia zostali zaatakowani. Rozwikłajcie tajemnice, aby odkryć złowrogą rękę stojącą za chaosem. Dołączcie do Leonarda, Michaelangela, Donatella i Raphaela w kooperacyjnej przygodzie typu roguelike, w której ich unikalne ataki łączą się z losowymi wzmocnieniami, zapewniając niesamowitą zabawę. Szukajcie wskazówek i podpowiedzi w całym Nowym Jorku z pomocą znanych sojuszników, takich jak April, Metalhead, Casey Jones i nie tylko.

.large_2x.jpgApple Arcade

Wśród 20 nowych gier zaprezentowanych przez Apple są tak różnorodne tytuły, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Ja na pewno przetestuję przynajmniej pięć z nich, choć na granie nie mam za wiele czasu. A Wam, które tytuły najbardziej przypadły do gustu?

Apple Arcade nie takie złe jak je malują? Subskrybenci mają już 200 gier i naprawdę jest z czego wybierać!