Oczekiwana na składanego iPhone’a są duże i trwają już kilka lat. Apple jednak zdaje się nie podejmować zbyt dużego ryzyka i wypuszczania na siłę takiego składaka. Szczególnie, że cały czas widzimy, iż składane smartfony nie biją dużych rekordów popularności.

Według najnowszych raportów, Apple przesuwa wydanie składanego iPhone do 2025 roku, zatem pozostaje nam jeszcze poczekać. Jednak według analityka Display Supply Chain Consultants (DSCC), Rossa Younga, Apple szykuje coś zupełnie innego – składanego MacBooka z ekranem o przekątnej 20-cali.

MacBook ze składanym ekranem?

Oczywiście mieliśmy do czynienia z hybrydami, czyli dotykowymi laptopami, ale składanego MacBooka jeszcze nie było. Czy warto brać na poważnie takie plotki Rossa Younga? Warto, bo analityk wielokrotnie informował o nowinkach, które później miały przełożenie na rzeczywistość. Niestety w przypadku składanego MacBooka nie ma nawet wzmianki na temat potencjalnej daty premiery takiego urządzenia.

R E K L A M A

Jakie urządzenia Apple na wiosnę 2022?

Ciągle czekamy na pierwszą tegoroczną konferencję Apple. Ten rok ma przynieść rekordową liczbę nowych produktów Apple. Procesor M2 był spodziewany już w roku ubiegłym, jednak Apple zaprezentowało wtedy ulepszone odsłony procka M1, czyli M1 Pro i M1 Pro Max. Oba z nich słusznie mogły być nazwane M2, bo był to kolejny, gigantyczny skok wydajnościowy. Rok 2022 z pewnością przyniesie natomiast M2 i będzie on stosowany we wszystkich nowych urządzeniach (możliwe, że wyjątkiem będzie iMac Pro, który dostanie M1 Pro Max), z wyjątkiem iPhone’a 14. A ten rok to MacBooki Air, MacBooki Pro i właśnie nowe iPady – Air i Pro.

Procki Apple przebojem wdarły się na rynek i skutecznie zastąpiły procesory Intela, które były do tej pory stosowane w urządzeniach Apple. W ten sposób gigant z Cupertino po wielu latach odcina się od zewnętrznego producenta procesorów.

W pierwszej kolejności oczekiwany jest jednak iPhone SE trzeciej generacji. Bardzo możliwe, że pojawi się on już w marcu podczas pierwszego eventu Apple. W połowie roku natomiast oczekiwany jest iMac Pro, jednak ten komputer będzie wyposażony w ubiegłoroczny procesor Apple M1 Pro lub M1 Pro Max.