BitBay to marka, którą jako fani technologii, pewnie doskonale znacie. Giełda kryptowalut, która była wałkowana na DailyWeb wiele razy. Od recenzji i omówień, kończąc na naszym minicyklu pt. „Z pamiętnika początkującego kryptowaluciarza”, gdzie opowiadałem o swoich przygodach z kryptowalutami, które rozgrywały się właśnie na platformie BitBay.

Tak, tak, dobrze przeczytałeś, to się naprawdę dzieje! Dzisiaj jest dla nas wielki dzień, dzień wielkich zmian – BitBay od teraz to Zonda.

BitBay znika! Tak mógł głosić clickbaitowy nagłówek, bo technicznie tak jest, ale to tylko dlatego, że pojawia się Zonda. Właściciele platformy ogłosili, że cała usługa przechodzi gruntowny rebranding. Prócz nowej nazwy, a także nowego logo, (które swoją drogą wygląda dość koszmarnie), pojawiły się także zmianie w zarządzie.

Osiem lat rozwoju oraz szybko rozszerzające się portfolio produktów, usług i walut cyfrowych doprowadziły firmę do kolejnego etapu w jej ewolucji. Zonda, czyli w wolnym tłumaczeniu „wiatr zmian” odzwierciedla procesy, jakie zachodzą w branży, a także nową strategię firmy. Skoncentrowana jest ona na regulacjach, edukacji i większej przystępności pod okiem nowego kierownictwa. Ambitne cele mają pomóc w zwiększeniu globalnego zasięgu firmy. W celu ich realizacji powołano nowy zarząd spółki, w skład którego wchodzą nowy CEO spółki, Przemysław Kral, Poland Country Head i Chief Growth Officer Kamil Sikorski oraz CCO Dawid Sendecki.

Jak zapewniają przedstawiciele Zondy, to nie koniec nowości. Na początku 2022 pojawić się ma akademia, w ramach której mają edukować początkujących inwestorów na rynku kryptowalut, a także pojawi się całkowicie nowa aplikacja mobilna i platforma handlowa (przełom II i III kwartału 2022).

253821409 1844371305769597 9051446080260953839 n

Znika Bitbay, czas na Zonda

To może niepopularna opinia, ale tej zmiany boej się bardzo. Jako aktywny użytkownik platformy bardzo sobie cenię jej dość prostą obsługę, a więc po pozbyciu się błędów, które się zdarzają (męczący problem z podmianą ikonek kryptowalut w głównym listingu), to dla mnie sama aplikacja zmian nie wymaga.

zonda logo
Branding Zonda Global jest… koszmarny. Czy to tylko ja jestem smerfem marudą?

Mam obawę, że może tutaj zostać wylane dziecko z kąpielą, bo, jak to mówią, lepsze jest wrogiem dobrego. Niemniej wygląda na to, że Zonda ma plan na BitBaya, a to dobra wiadomość.

Branża kryptowalut stoi na rozdrożu dróg. Jedna ścieżka prowadzi do większej regulacji, a druga do czystej decentralizacji. W Zondzie planujemy podążać mniej wydeptaną ścieżką, ściśle współpracując z organami regulacyjnymi na całym świecie, aby stworzyć otwarty i wspierający rynek, który chroni konsumentów przed nieuczciwą działalnością bez ograniczania niezależności i innowacji. Nasza wizja kształtowana jest w dużej mierze przez nowego Prezesa Zarządu Przemysława Krala, który wcześniej pełnił funkcję Chief Legal Officer w BitBay i ma 20-letnie doświadczenie w branży prawniczej. Przemysław pomógł Bitbay uzyskać estońską licencję FIU i stać się pierwszą giełdą w Estonii, która przeszła pełny audyt finansowy. Ściśle współpracuje z regulatorami na całym świecie, aby stworzyć plan regulacyjny dla giełd kryptowalut.

Trzymam kciuki za powodzenie nowego projektu, fundamenty mają solidne.