Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 właśnie dobiegła końca. Znamy już wszystkie drużyny, które powalczą w rozpoczynającej się w weekend fazie Legend. W ostatnich dniach byliśmy świadkami kilku zaskoczeń.

Podsumowanie fazy Pretendentów PGL Major Antwerp 2022

We wtorek poznaliśmy pierwsze zespoły, którym udało się awansować do kolejnego etapu Majora. Najpierw po dość wyrównanym meczu Vitality pokonało forZe 2-1, a w ostatnim meczu dnia ENCE nie udało się wygrać z G2, wskutek czego to ekipa z „NiKo” i „m0NESYm” na czele przeszła dalej z bilansem 3-0.

Środa

Polacy ponownie stanęli do walki o fazę Legend w środę. Zanim to jednak nastąpiło, czekała nas mocna niespodzianka na sam początek dnia. Spirit rozmontowało faworyzowaną ekipę Astralis wygrywając kolejno 16-12 i 16-6 na pierwszych dwóch mapach zamykając starcie w formacie BO3 wynikiem 2-0. Duńczycy z Astralis byli chyba zbyt pewni awansu i zostali szybko przywróceni na Ziemię.

R E K L A M A

W kolejnym meczu mimo przegranej pierwszej mapy zespół Imperial zdołał wygrać spotkanie 2-1 unikając odpadnięcia z turnieju – z majorem pożegnało się IHC. Po niezłym początku fazy Pretendentów porażkę do bilansu dołożyła także ekipa forZe, która nie dała rady zespołowi Outsiders. Później pewną wygraną nad Complexity zaliczył Team Liquid, a ENCE bez problemu awansowało do fazy Legend pokonując Bad News Eagles. Na koniec dnia MIBR wyeliminowało Eternal Fire wygrywając z Turkami 2-0.

Czwartek

Ostatniego dnia fazy Pretendentów o pozostałe 3 miejsca w kolejnym etapie Majora zawalczyło 6 zespołów. Najpierw zdeterminowana po środowej porażce ekipa Astralis podejmowała Team Liquid, który jeszcze parę dni temu był zagrożony odpadnięciem z turnieju z bilansem 0-2. Mecz zakończył się jednak wynikiem 2-0 dla Amerykanów po dwóch wyrównanych mapach. Astralis zakończyło przygodę z PGL Major Antwerp 2022 na fazie Pretendentów.

W drugim z wczorajszych spotkań MIBR uległo zespołowi Bad News Eagles 0-2. Drużyna z Kosowa raczej nie była faworyzowana do awansu, ale dzięki niezłym występom w fazie Pretendentów „sinnopsyy”, „juanfaltroo” i spółka zagrają w kolejnym etapie.

Fazę Pretendentów zamykał mecz Imperial z forZe. Rosjanie zaliczyli bardzo dobry początek turnieju, czego nie można powiedzieć o brazylijskich legendach z zespołu Imperial. „FalleN” umiejętnie pokierował jednak swoją drużynę do sukcesu zwyciężając na dwóch mapach wynikiem 16-5 i domykając spotkanie bez straty mapy. „fnx” dalej ma więc szansę na utrzymanie wyniku 100% wygranych Majorów, na których grał.

Faza Legend rozpocznie się w sobotę o godzinie 12:00 – zmierzą się w niej zespoły Heroic, BIG, FaZe, Natus Vincere, Cloud9, Copenhagen Flames, NIP, FURIA, Vitality, G2, Spirit, Outsiders, ENCE, Liquid, Bad News Eagles oraz Imperial.

 

 

 


Posłuchaj nas!