Nowy program przyrodniczy BBC Earth – Zjawiskowa Ziemia startuje 7 listopada 2022 roku, ale parę dni wcześniej w Warszawie odbędzie się wyjątkowa wystawa, inspirowana serialem.

Już 4 listopada 2022 roku ArtBox Experience w Warszawskiej Fabryce Norblina zamieni się w świat pełen przyrody, sił natury i niesamowitych anomalii  pogodowych. Będzie dziko, majestatycznie, wybuchowo i na pewno zapierająco dech w piersiach. Dzięki immersyjnej i cyfrowej przestrzeni multimedialnej przyjrzymy się z bliska wybuchom wulkanów, efektowi zorzy polarnej czy po prostu doświadczymy grzmotów błyskawic podczas burzy. To tylko niektóre ze scen, które będziemy mogli zobaczyć przy użyciu projektorów w technologii 360°. To niesamowita okazja, aby w samym środku wielkiego miasta przenieść się do odległych miejsc i poczuć siły Zjawiskowej Ziemi z bardzo bliska. I to za darmo!

zjawiskowa ziemia
fot. BBC Polska

Zjawiskowa Ziemia na darmowej wystawie w Fabryce Noblina w dniach 4.11-5.11

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od godz. 16:00 4 listopada do godz. 22:00 5 listopada. Ja na pewno pojawię się na niej, bo nie dość, że Fabryka Norblina w Warszawie to miejsce wyjątkowe to sama koncepcja takiej wizualizacji to genialny pomysł. Opiekę nad wystawą objęła kuratorka Marta Grytczuk, która poniższymi słowami najlepiej oddaje to co już niedługo będziemy mogli doświadczyć.

R E K L A M A

Koncepcja wystawy koncentruje się wokół doświadczenia niemożliwego. Postanowiliśmy, za pomocą wielokanałowych projekcji video i ścieżki dźwiękowej, przedstawić tytułowe zjawiska przyrodnicze z całą ich wizualną mocą, tworząc momentami niemal abstrakcyjne obrazy. Niebezpiecznym i niedostępnym żywiołom, ujarzmionym dla widza przez technologię, oddajemy przestrzeń do swobodnej adaptacji, ukazując ich charakter, rytm, czasem ich rozmach i wielkość, innym razem intrygujący szczegół.

zjawiskowa ziemia
fot. BBC Polska

Zjawisko Ziemia na antenie BBC Earth od 7.11 — tytuły odcinków

Program BBC Earth Zjawiskowa Ziemia wystartuje 7 listopada 2022 roku o godzinie 19:55. Co tydzień w każdy poniedziałek zadebiutuje nowy odcinek. Znamy motyw przewodni każdego z nich:

  • Odcinek 1 – Błyskawice
  • Odcinek 2 – Magafale
  • Odcinek 3 – Wulkany
  • Odcinek 4 – Zorza polarna

Przyznaję, że taka wystawa to bardzo sprytna kampania promocyjna – sam program przyrodniczy już na tym etapie brzmi intrygująco, a zdjęcia zapierają dech w piersiach. To również idealna okazja, aby odwiedzić ArtBox Experience, gdzie na 800 m2 przestrzeni będziemy mogli doświadczyć tego immersyjnego wydarzenia. Poza tym – wstęp jest darmowy, tak więc nikt nic nie traci. Ja na pewno będę, bo okazja, aby w Warszawie zobaczyć wulkan czy tornado nie zdarza się zbyt często. W sumie to chyba nawet dobrze, bo latające krowy nad Pałacem Kultury i Nauki nie są mi do szczęścia potrzebne. Preferuje oglądanie takich anomalii pogodowych z bezpieczniejszej odległości.

Czym jest bobinka, plater, DCP i co robi kinooperator? O nowym cyklu DailyWeb słów kilka