Żabka Nano, czyli sieć bezoobsługowych punktów Żabki rozszerza swoją działalność poza granice Polski. Pół-tajni informatorzy donoszą, że jeden z takich punktów zlokalizowano w Niemczech w fabryce Tesli.

Pierwszy punkt samoobsługowej Żabki Nano stanął stosunkowo niedawno. Miało to miejsce w czerwcu 2021 roku w Poznaniu. W ciągu roku z hakiem  takich placówek w całej Polsce powstało już 50 – do listy dołączyła niedawno lokalizacja w Fabryce Norblina w Warszawie. Generalnie sieć franczyzy rozwija się całkiem dynamicznie – firma wprowadziła automaty na butelki plastikowe, paczkomaty i ostatnio – Robota Robbie, czyli pierwszy automat, który robi hot-dogi. Póki co na mapie naszego kraju umieszczono jeden punkt, mieszczący się w Warszawie przy ulicy Dobrej 54.

Żabka Nano – początki i rozwój nowej usługi sieci franczyzowej

Żabka Nano
fot. businessinsider.com.pl

Żabka oficjalnie nie pochwaliła się –  a co więcej nie informowała o rozszerzeniu Żabki Nano poza granice Polski. Jednak okazuje się, że franczyza doskoczyła ukrytymi korytarzami do innego kraju. Czy pracownicy fabryki Tesli mają dostęp również do Robota Roobie i innych dodatkowych usług Żabki?

R E K L A M A

Czy Żabka Nano w fabryce Tesli nakarmi pracowników Hot-dogami?

Od razu odpowiadam na to pytanie – na razie Elon Musk i jego pracownicy muszą się zadowolić zimnymi przekąskami oraz napojami. I tak jest to sporym zaskoczeniem, że taki punkt powstał poza granicami naszego kraju. Co ciekawe – informacje na ten temat ujrzały światło dziennie dzięki materiałom polskich pracowników fabryki Tesli. Na mediach społecznościowe zostały wrzucone zdjęcia, pochodzące z pomieszczenia socjalnego, gdzie ewidentnie widać Żabkę Nano.

Żabka Nano odkryta dzięki pracownikom fabryki Tesli

Tajemnica odkryta! Tajna Żabka Nano została ujawniona i udostępniania przez internautów. Nie powinno to wcale dziwić, że akurat dzięki Polakom świat się dowiedział o Żabce Nano w Niemczech. W fabryce Tesli Elona Muska pracuje bardzo dużo osób z naszego kraju, a zieloną franczyzę na naszej ojczyźnie można spotkać średnio co 100 metrów, więc to niemalże handlowy symbol Polski.  Co na to Żabka?  Otóż biuro prasowe firmy odpowiedziało na pytania zadane przez Gazetę Wyborczą:

Potwierdzamy, że pilotażowo ulokowaliśmy jedną placówkę poza granicami Polski – jest to efekt współpracy partnerskiej, dedykowany konkretnej grupie klientów. Ze względu na ograniczoną warunkami współpracy z partnerem dostępność sklepu, nie prowadzimy na ten temat komunikacji

 

zabka nano
fot. money.pl

 

Żabka się rozwija i chociaż firma nie chwali się swoimi dalekosiężnymi ruchami widać na tym przykładzie, że to kwestia czasu, kiedy w wielkich zakładach pracy za granicą stanie jeszcze większa ilość punktów Żabki Nano. W zasadzie nie muszą niczego ogłaszać – nasi rodacy zrobią robotę za nich. Jeśli chodzi o fabrykę Tesli można znaleźć głosy, twierdzące, że Elon Musk ma problemy z zatrudnieniem ludzi.

Czy miliarder płaci za mało i czy taka Żabka Nano może spowodować, że zainteresowaniem zatrudnieniem się zwiększy? Śmiem wątpić – chyba, że sam pracodawca sponsorowałby zakupy lub chociaż zniżki. W każdym razie cieszy fakt, że franczyza dociera do innych regionów Europy. Brakuje tylko hot-dogów.

Hyperloop to ściema? Elon Musk chciał zablokować rozbudowę kolei