Żyjemy w czasach, gdy wszystko musi być smart. Pralki, lodówki i tostery też. Przyszła jednak również pora na smart sejfy — ale w tym przypadku to naprawdę spoko. Yale Smart Safe to właśnie taka opcja. W sumie Yale ma też kilka innych fajnych nowości.

Yale to firma, która ma ponad 180 lat. W ciągu tego czasu firma wypracowała sobie renomę i dobrą pozycję na rynku. Teraz Yale to już nie tylko zamki, kłódki i zabezpieczenia, ale również rozwiązania z kategorii smart security. Na targach IFA 2022 mieliśmy okazję, przyjrzeć się bliżej jednemu z nowych, premierowych urządzeń. To Yale Smart Safe, to jednak niejedyna ciekawa rzeczy w ofercie producenta.

Yale Smart Safe i skrzynie dla kuriera

Niedawno na łamach DailyWeb, Łukasz zrecenzował nowy inteligentny zamek do drzwi Yale Linus Smart Lock. Na targach IFA 2022 naszą uwagę przykuło coś znacznie większego. To sejf, ale nie taki zwykły, bo jest inteligentny.

R E K L A M A

Oczywiście teraz firmy szastają określeniem smart. Są na rynku smart cookery, smart tostery, lodówki i tostery. W przypadku Yale Smart Safe to nie określenie nad wyraz. Ten sejf naprawdę potrafi fajne rzeczy.

Yale Smar Safe

Yale Smart Safe to w zasadzie małych rozmiarów sejf. Jego wyjątkowość polega jednak na tym, że możliwy jest do niego zdalny dostęp za pośrednictwem smartfona. Za jego pośrednictwem nie tylko można otworzyć i zamknąć sejf, ale również otworzyć go zdalnie (gdy posiadamy dodatkową centralkę) oraz sprawdzić, kto otwierał nasz sejf. To ostatnie możliwe jest dzięki temu, że do sejfu można przydzielić dostęp dodatkowym osobom. Każda z tych osób jest oddzielnie identyfikowana i ma własny kod dostępu. To więc idealne rozwiązanie w rodzinnym domu lub firmowym biurze.

Yale Smar Safe

Urządzenie zadebiutuje już niedługo w cenie 280 euro i będzie dostępne w naszym kraju. Więcej informacji już niedługo na stronie Yale.

Yale Smar Safe

Oprócz tego Yale ma też kilka innych ciekawostek. Jedną z nich jest Yale Smart Delivery Box. To skrzynia na Wasze przesyłki pocztowe i kurierskie, która jest połączona ze smarfonem. Dzięki temu nie musisz się martwić tym, że nie ma Cię, w domu a kurier czeka pod drzwiami. Dodatkowo dostaniesz powiadomienie o przesyłce w skrzynce. O niej więcej dowiecie się z tego linku. Ja natomiast puszczam oczko do Yale, bo chętnie potestowałby m ten produkt ;).