Sortownia to nowy serial Canal+ i Polsatu, który zadebiutował już z pierwszymi, dwoma odcinkami 16 czerwca 2023 roku. W roli głównej Andrzej Chyra, z którym miałem przyjemność porozmawiać.

Głównym bohaterem Sortowni jest doktor Jacek Woliński (Andrzej Chyra), który w całości poświęcił się pracy. To nie tylko jego życiowa misja, ale też jedyna szansa na zapomnienie o demonach przeszłości. Lekarz, przez pacjentów określany jest jako „dobry lekarz”, ale czy na pewno to dobry człowiek? Rozdarty pomiędzy etyką lekarską a potrzebą wymierzenia sprawiedliwości tym, którzy mogą jej nie zaznać, staje przed trudnymi moralnie decyzjami i z każdym kolejnym przypadkiem coraz bardziej osadza się w roli pana życia i śmierci. Wybawcy lub kata.

Co sam aktor ma do powiedzenia na temat swojej roli? Zapraszam do odsłuchania wywiadu oraz zapoznania się z moją recenzją, w której biorę na warsztat cztery pierwsze odcinki, obejrzane przeze mnie dzięki uprzejmości Canal+.

Sortownia – wywiad z Andrzejem Chyrą

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Sortownia zadebiutowała 16 czerwca 2023 roku. Tego dnia na Canal+ online, Canal+ PREMIUM i Polsat Box Go pojawiły się dwa, pierwsze odcinki. Kolejne co tydzień. Pierwszy sezon ma liczyć 8 odcinków.

Sortownia – Andrzej „Dexter” Chyra na SOR-ze. Recenzja przedpremierowa nowego serialu Canal+ i Polsatu