W dzisiejszych czasach prowadzenie własnego biznesu to wyzwanie wymagające dużego zaangażowania oraz poświęconego czasu. Ciągły rozwój i poszukiwanie nowych rozwiązań wpływa na atrakcyjność naszej oferty na rynku. Niezwykle ważna w tym aspekcie jest również obsługa klienta.

W biznesie optymalizacja czasu, jaki przeznaczamy na zarządzanie firmą, jest niezwykle istotna. Nie ma znaczenia czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza czy też przedsiębiorstwo zatrudniające kilku pracowników. Zawsze dążymy do tego, aby jak najlepiej zagospodarować czas w pracy i oczywiście zawsze nam tego czasu brakuje. A gdyby tak część pracy zautomatyzować?

To jak najbardziej słuszna koncepcja, z tym że wiele osób boi się podejmować takich prób obawiając się, że cały proces okaże się zbyt skomplikowany do wdrożenia. Dostępne są jednak gotowe rozwiązanie takie jak system rezerwacji online, który nie wymaga dużego nakładu pracy przy jego integracji w firmie. Najważniejsze to zmienić nastawienie i pierwsze efekty będą bardzo szybko widoczne.

R E K L A M A

Umawianie klienta na wizytę lub spotkanie to doskonały przykład pracy, którą musimy regularnie wykonywać, tracąc przy tym dziesiątki godzin. Ciągłe odbieranie telefonów, odpisywanie na zapytania mailowe oraz bezpośrednie wizyty klientów w biurze mogą wyłączyć nawet na cały dzień jednego pracownika, który tak naprawdę zajmuje się wyłącznie aktualizacją terminarza. Nie zapominajmy również o tym, że nie każdemu zainteresowanemu uda się dodzwonić, a to może skutkować tym, że klient straci cierpliwość i po prostu skorzysta z oferty konkurencji.
Udostępnienie na stronie internetowej formularza rezerwacyjnego może całkowicie odmienić jakość obsługi. Każdy zainteresowany będzie mógł wybrać interesującą go usługę, dogodny termin, a następnie dokonać rezerwacji. Co ważne, dostępność terminów jest na bieżąco weryfikowana przez system, więc nie ma obaw, że zdublują się zapisy klientów. Cały proces od złożenia rezerwacji do otrzymania potwierdzenia o akceptacji rezerwacji odbywa się w sposób w pełni automatyczny. Co w takim układzie zrobić z czasem, który zaoszczędzimy w ten sposób? Możemy go, chociażby przeznaczyć na bieżąco obsługę klienta lub wykorzystać do innych celów biznesowych.

System rezerwacji wizyt Bookero posiada wszystkie te możliwości, a to nie jedyne co ma do zaoferowania. Tak naprawdę sprawdzi się doskonale we wszystkich branżach gdzie ważną rolę pełni zapisywanie się klientów na oferowane usługi. Skupia w jednym miejscu wiele przydanych funkcji, takich jak możliwość stworzenia własnej strony internetowej, wysyłka powiadomień e-mail oraz SMS do klientów, przydatne integracje pozwalające na automatyczne generowanie faktur czy generowanie linków do spotkań za pośrednictwem Google Meet. Nie musisz już zatem korzystać z zewnętrznych narzędzi różnych dostawców, bowiem masz to wszystko dostępne w jednym panelu do zarządzania rezerwacjami. Trzeba przyznać, że to bardzo wygodne rozwiązanie. Z pozoru wiele drobnych udogodnień wpływających na automatyzację, takich zadań jak wysyłka przypomnienia o zbliżającym się terminie rezerwacji czy też możliwość zdalnego anulowania rezerwacji przez klienta, obniża do minimum czas jaki musimy poświecić na obsługę.

Oczywiście wdrożenie takiego systemu to nie jedynie korzyść dla nas, ale również samego klienta. Otrzymuje on bowiem proste i intuicyjne narzędzie, za pomocą którego będzie w stanie szybko złożyć rezerwację na wybrany termin. Firma ma przewidziane godziny otwarcia, ale formularz na stronie jest dostępny dla niego przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Nie jest zatem ograniczony niczym poza dostępnością wolnych terminów. Dużym udogodnieniem może być również możliwość opłacenia rezerwacji za pomocą bezpiecznych płatności online. W erze popularyzacji płatności kartą oraz przez Internet to coraz bardziej pożądana forma płatności przez klientów.
Udostępnienie systemu do rezerwacji wizyt w oczach użytkowników podkreśla profesjonalizm oraz wiarygodność firmy. Z punktu widzenia klienta czujemy się w pełni obsłużeni. Nie musimy bowiem czekać, tylko od razu możemy złożyć rezerwacje, opłacić ją i otrzymać powiadomienie z potwierdzeniem akceptacji. Atuty tego rozwiązania są właściwie bezdyskusyjne.

Zaletą, o której warto wspomnieć, jest dostępność zarządzania rezerwacjami przez pracownika właściwie z każdego miejsca. Wystarczy być zaopatrzonym w urządzenie posiadające dostęp do Internetu oraz przeglądarki internetowej. Nie ma potrzeby inwestowania w dodatkowy sprzęt, więc unikamy tym samym dodatkowych kosztów. Z poziomu panelu w łatwy sposób możemy sprawdzić bieżące obłożenie dnia czy też pracownika, a jeśli zajdzie taka potrzeba samodzielnie dodać rezerwację do systemu.

Zawsze dobrze jest zapoznać się z możliwościami systemu zanim zdecydujemy się na jego wdrożenie, dlatego Bookero przewidziało okres testowy, w ramach którego będziemy w stanie sprawdzić wszystkie dostępne funkcje. Następnie wystarczy wybrać optymalny plan taryfowy i przejść na nowy poziom obsługi klienta.

Więcej informacji o Bookero znajdziesz na https://www.bookero.pl.


Artykuł sponsorowany przygotowany przez partnera.