Za nami ważna konferencja Apple WWDC 2022. Dedykowana jest ona głównie deweloperom, jednak jak zawsze Apple zaskoczyło. Po wielu plotkach w poniedziałkowy wieczór zaprezentowano nowego MacBooka Pro, ale przede wszystkim procesor Apple M2!

Konferencja Apple WWDC 2022 przyniosła wreszcie informacje na temat najnowszych systemów operacyjnych Apple. Odświeżenia doczeka się oczywiście cała linia OSów: macOS, iOS, iPadOS, watchOS i tvOS.

R E K L A M A

Nowe systemy Apple

Nowy ekran blokady w iOS 16

Bardzo ciekawie zapowiada się odświeżony ekran blokady w najnowszym systemie operacyjnym na iPhone. Możemy na nim wyświetlać ulubione fotki, a także dostosować czcionki. Znajdzie się miejsce także na widżety i różne pulpity.

apple ios 16

Wiado­mości

To może być bardzo ciekawa zmiana. W Wiadomościach pojawia się opcja edycji już wysłanych tekstów, a także ich usuwanie. Miejmy nadzieję, że funkcja wejdzie także dla starszych modeli iPhone.

macOS Ventura

apple macOS Ventura

Przeprojektowane wyszukiwanie

Rozszerzone wyniki wyszukiwania dostarczają wszelkich informacji, jakich możesz potrzebować na temat kontaktów, płyt, muzyków, filmów, seriali, aktorów, sportu czy firm. Możesz też przewijać obszerne podglądy swoich plików w Szybkim przeglądzie, przyciskając spację.

SharePlay w Wiado­mościach

Apple przeprojektowało również Wiadomości na macOS. Możliwe będzie oglądanie w apce seriali, albo komentowanie ich na żywo. Treści mają być synchronizowane, aby nikt nie miał okazji do spoilerowania.

macos

Stage Manager

Tego się nie spodziewałem, bo Apple jest wierne swoim niektórym funkcjom. Stage Manager zadziała na każdym Macu i… uporządkuje nasze aplikacje i wszystkie okna w przejrzyste widoki. Jestem ciekawy, jak bardzo poprawi to komfort pracy na urządzeniu.

MacBook Pro 13 z procesorem Apple M2

macbook pro m2

To może być hit od Apple w tym roku. 13-calowy MacBook Pro, który wyposażony jest w czip M2 może okazać się kombajnem nie do zatrzymania. Nowością jest także bateria, która wytrzyma 20 godzin, a aktywne chłodzenie zapewni lepszą wydajność. Odstraszyć może cena, bo najtańsza wersja MacBooka Pro z M2 kosztuje 7499 złotych. Dostępny będzie już w lipcu.

MacBook Air 2022 – to już Pro?

macbook air apple

Prawdopodobnie będzie to najlepszy MacBook Air, jaki powstał. Co więcej – jestem prawie pewien, że prześcignie on… MacBooka Pro z procesorem M1 (sic!, jest na moim biurku). Najlżejszy MacBook dostał oczywiście również najnowszy procesor Apple M2, co jest dość zaskakujące. ajtańsza wersja MacBooka Air z M2 kosztuje 6999 złotych. Dostępny będzie już w lipcu. MacBook Air 2022 waży zaledwie1,24 kg i ma 1,13 cm grubości. Dostępny jest w czterech kolorach: Północ, Księżycowa poświata, Gwiezdna szarość i srebrny. Co ciekawe Apple dostarczy go razem z dopasowanym kolorystycznie przewodem zasilającym MagSafe.