W Polsce liderem numere jeden w branży przesyłek e-commerce jest InPost i na razie nic nie wskazuje na to, że ktoś może im zagrozić.

Kilka lat temu Paczkomaty szturmem podbiły rynek i spodobały się Polakom. Początki były oczywiście dość ciężkie, ale z upływem lat udało się wszystko zautomatyzować. Co jakiś czas InPost dodaje nowe funkcje do Paczkomatów, a jedną z ostatnich było dodanie możliwości przedłużania czasu odbioru bezpośrednio w aplikacji.

Teraz jednak przyszedł czas na zmianę, której oczekiwano już od dłuższego czasu. Do tej pory zwroty paczek poprzez Paczkomaty należały do dość uciążliwych, z koniecznością drukowania specjalnych etykiet włącznie.

InPost wprowadza szybkie zwroty w aplikacji

paczkomaty inpost zwroty szybkie

„Szybkie zwroty”, bo tak nazywa się nowa opcja, dostępne są w aplikacji InPost Mobile. Każdy może bezproblemowo i błyskawicznie dokonać zwrotu nawet kilka minut po odebraniu paczki z Paczkomatu. Co więcej – zwrotu możemy dokonać w dowolnym z paczkomatów. Oczywiście tak, jak w przypadku odbieranej paczki, możemy później śledzić drogę, jaką przemierza zwracana przez nas paczka.

Już teraz każdy użytkownik InPost Mobile może w szybki i wygodny sposób zwrócić swoją przesyłkę! Nie potrzeba do tego żadnej etykiety – wystarczy kod wygenerowany w procesie zwrotu paczki w aplikacji mobilnej InPost i nadanie jej w dowolnym Paczkomacie.

– podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Szybkie zwroty w InPost – jak dokonać zwrotu?

 1. W dolnym menu aplikacji wybierz ikonę ZWRÓĆ
  W sekcji „Wyszukaj sklep” zacznij wpisywać nazwę sklepu, do którego chcesz zwrócić przesyłkę. Lista obejmuje sklepy oferujące usługę zwrotu. Możesz również wybrać paczkę do zwrotu z listy Twoich przesyłek, którą znajdziesz poniżej pola wyszukiwania.
 2. Wypełnij dane zwrotu
  Uzupełnij dane i kliknij “zwróć przesyłkę”. Jeśli wybrany przez Ciebie sklep nie wymaga akceptacji zwrotu, to tyle – Twój zwrot został zgłoszony! Kod zwrotu znajdziesz w aplikacji oraz w wiadomości e-mail.
 3. Poczekaj na akceptację zwrotu przez sklep
  W przypadku wymaganej akceptacji zwrotu przez sklep, po wypełnieniu formularza, poczekaj na potwierdzenie. Powiadomienie otrzymasz w aplikacji oraz w wiadomości e-mail, kiedy zwrot będzie można już nadać w Paczkomacie.
 4. Przygotuj paczkę ze zwrotem
  Spakuj i zabezpiecz przesyłkę. Jeśli używasz tego samego pudełka (zachęcamy, by być eko i zero waste!), usuń starą etykietę. Nie musisz drukować żadnej nowej etykiety – przy nadaniu użyj wygenerowanego w aplikacji kodu zwrotu.
 5. Nadaj zwrot w Paczkomacie
  Z przygotowaną paczką udaj się do dowolnego Paczkomatu. W czytniku w Paczkomacie zeskanuj kod QR z aplikacji lub wybierz opcje nadania paczki na ekranie Paczkomatu i wpisz kod zwrotu. Skrytka otworzy się automatycznie! Teraz włóż paczkę do skrytki. Gotowe! Paczka nadana!

Paczkomaty podbijają nie tylko Polskę, ale i Europę. Aktualnie w Polsce jest ponad 15 tysięcy paczkomatów, a w Europie (głównie w Wielkiej Brytanii i we Włoszech) łącznie jest około 5 tysięcy. Od niedawna Paczkomaty oferują także darmową dostawę tego samego dnia, w zależności oczywiście od miejsca zamieszkania.