Foo Fighters, zapytacie? Tak, szanuje i wielbię. Postanowili zrobić coś szalonego i zrobić film fabularny, ze sobą w roli głównej, a wszystko w konwencji horrorowo-komediowej.

Nie pamiętam, kiedy to właściwie złapałem zajawkę na Foo Fighters, ale to z pewnością temat sprzed kilkunastu laty. Kiedy sięgam pamięcią, to jeszcze na studiach wypożyczałem ich płyty… z biblioteki (pozdrowienia dinozaury), ale spokojnie to już wtedy było niepopularne, bo w końcu wszyscy ściągali piraty z torrentów czy innych DC++. Krótko mówiąc mam wrażenie, że uwielbiam ich od zawsze, głównie za sprawą rockowego zacięcia, kosmicznej energii i cholernie charyzmatycznego lidera, Dave’a Grohla, o którym nie sposób nie wspomnieć, że muzyczną karierę zaczynał na bębnach w Nirvanie.

Foo Fighters nagrywa film fabularny

Foo Fighters prócz nagrywania kolejnych albumów, poczuli się doskonale w roli bohaterów filmów. Kilka lat temu pojawił się świetny dokument na temat ich pracy, który charakterze filmu dokumentalnego przebijany był animowanymi wstawkami, dając całości oryginalnego kształtu, bardzo smacznego w odbiorze. Teraz poszli krok dalej i postanowili przygotować film fabularny, w konwencji komedio-horroru?

R E K L A M A

Nius nie jest pierwszej świeżości, bo video pojawiło się już 2 tygodnie temu, ale jakimś dziwnym trafem, uchowało się od mojego wzroku. W każdym razie wygląda na to, że mamy do czynienia z czymś na kształt formatu Scary Movie, a przynajmniej z tym typem poczucia humoru. Wiadomo, nie każdemu podejdzie, ale chyba nie ma się co oszukiwać, że ten film to mrugniecie okiem do fanów zespołu i pewnie w jakiś stopniu zutylizowanie energii i pomysłów Dave Grohla. Nie będzie to jednak produkcja, która będzie miała zdobywać nagrody filmowe i chyba raczej postronnym osobom, które nie zaliczają się do sporej grupy fanów tej kapeli, pewnie nie będzie niczym więcej niż kiczowatą produkcją. To bez znaczenia, fani, w tym ja z pewnością będziemy ukontentowani.

Warto dodać, że Grohl zna się doskonale z Jackiem Blackiem, kolejnym rockowcem, którego z pewnością znacie z zespołu Tenacious D, a pewnie jeszcze bardziej z przeróżnych produkcji filmowych. Jack Black i Grohl mieli nawet okazje zagrać razem w filmie Tenacious D Kostka Przeznaczenia, gdzie Grohl wcielił się w rolę diabła, a i nawet w tej roli zaśpiewał świetny numer, w formie walki muzycznej z Tencaious:

Materiał ma się pojawić 25 lutego, a wyświetlany będzie na dużych ekranach. Niestety nie doszukałem się informacji o premierze w naszym kraju, pozostaje liczyć, że Grohl i spółka pojawia się także i w naszych kinach. Fanem jestem wielkim, ale pewnie do kina się nie wybiorę, ale chętnie obejrzę tego sympatycznego gościa i jego kolegów w akcji.

 


Posłuchaj nas!