O vivo X80 Pro mówiło się i pisało już wiele i nie ma co się temu dziwić – jak zawsze, vivo kazało nam całkiem sporo czekać na ten smartfon. Nadszedł w końcu ten dzień, w którym tytułowy model trafił na polskie półki sklepowe i to w całkiem niezłej promocji. Kamera… akcja!

vivo X80 Pro to smartfon nakierowany w pełni na tworzenie treści wideo oraz na tworzenie przepięknych zdjęć w każdych warunkach oświetleniowych. Są to cechy, którym vivo jest wierna od początków serii X i bardzo dobrze. Gimbal, współpraca z ZEISS i komplet obiektywów, brak zapychaczy, to coś, co maniacy lubią najbardziej. Myślę, że do chwili obecnej żadne inne zdjęcie nie zrobiło na mnie takiego wrażenia, jak to, które uchwyciłem mimochodem X60.

vivo x80 Pro

vivo X80 Pro – specyfikacja

O samym smartfonie można byłoby się rozpisywać na tomy, bowiem każdy element tego modelu nastawiony jest na tworzenie treści. Procesor to oczywiście Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, który współpracuje z 12GB RAM – mocy mu więc nie zabraknie. Ekran to piękny AMOLED 2K o najwyższych notach w rozmiarze 6,78″ z 120 Hz odświeżaniem obrazu, więc będzie i na czym oglądać to, co stworzyliśmy. Praca poza cywilizacją? Nie ma problemu, bo 4700 mAh starczy na wiele, a gdy znajdziemy gniazdko, to naładujemy smartfon przewodowo (80 W) i bezprzewodowo (50 W).

R E K L A M A

Nie byłoby vivo X, gdyby nie aparaty. Kamera główna to 50 Mpx w rozmiarze matrycy 1/1.3″ ze stabilizacją obrazu, aparat portretowy z przybliżeniem 2x i rozdzielczością 12Mpx i gimbalową stabilizacją, 5x tele 8Mpx oraz szerokokątne 48Mpx. Z przodu niezmiennie 32Mpx. Zestaw iście flagowy.

vivo x80 Pro

vivo X80 Pro – Cena i promocja

Zapewne, każdy zainteresowany wie już dobrze, co ta bestia potrafi, zatem wracając do cen – za vivo X80 Pro trzeba wyłożyć 5999zł. To sporo, dlatego vivo przygotowało promocję dla wszystkich, którzy sięgną po ten smartfon w tym miesiącu.

vivo X80 Pro

Jeżeli zakupisz do końca lipca vivo X80 Pro, możesz zarejestrować ten zakup na stronie producenta i otrzymać dodatkowe gratisy w postaci słuchawek TWS 2 ANC oraz ładowarkę bezprzewodową 50W. To naprawdę fajne gratisy, zatem warto się śpieszyć, bo nie tylko czas ogranicza kupujących, ale i zapasy gratisów.