vivo X100 Pro to smartfon, o którym – dzięki przeciekom – wiemy coraz więcej. Wczoraj spłynęła kolejna informacja, świadcząca o tym, że nowy telefon może stać się najlepszym flagowcem na rynku.

vivo X100 Pro to smartfon z najwyższej półki, którego premiera powinna nastąpić jeszcze w tym roku – prawdopodobnie w okolicach listopada. Niestety nie zobaczymy tego telefonu – nawet w późniejszym terminie – na polskich półkach sklepowych. Vivo wycofało się z Polski w czerwcu 2023 roku. Poprzedni model – vivo X90 Pro był ostatnim modelem, jaki pojawił się na naszym rynku. Miało to miejsce 13 marca 2023 roku. A szkoda, bo vivo X100 Pro zapowiada się rewelacyjnie.

//dzisiaj na dailyweb

Wiecie jak to jest z przeciekami – sporo ich zawsze pojawia się w sieci. Wszystkie są oczywiście nieoficjalne, a finalnie okazują się prawdą. I tym razem będzie pewnie podobnie. Jakieś czas temu temu dowiedzieliśmy się o istotnych elementach specyfikacji technicznej. Mówi się, że vivo X100 Pro ma być jednym z pierwszych smartfonów, wyposażonych w procesor Snapdragon 8 Gen 3, którego premierę zapowiedziano na 24 października 2023 roku. Skoro mówimy o flagowcu, który wejdzie na rynek po debiucie nowego chipsetu – nie widzę powodu, aby w to nie wierzyć. Jednak najbardziej interesujące przecieki dotyczą danych technicznych na temat segmentu fotografii.

vivo X100 Pro z potężną aktualizacją w segmencie fotografii

vivo x100 Pro
Tak prezentuje się poprzedni model – vivo X90 Pro

 

Dwa tygodnie temu padła informacja, że vivo X100 Pro będzie składać się z trzech obiektywów: 50 MP z sensorem Sony IMX989, ultraszerokokątny 200 MP oraz portretówką 50 MP z sensorem Sony IMX758. Jednak najciekawszy przeciek dał nam wczoraj Digital Chat Station.

Informator twierdzi, że Vivo X100 Pro otrzyma 100-milimetrowy czujnik peryskopowy z szeroką przysłoną f/2.5. Zostanie on specjalnie dostrojony do fotografowania w warunkach słabego oświetlenia. Przypuszczalnie mówimy o module OmniVision OV64B na 64 MP o rozmiarze 1/2″, pikselach 0,7 mikrona i podwójnym kodowaniu cyfrowym. Ponadto vivo będzie kontynuować współpracę z Zeissem i wykorzysta obiektywy Vario-Apo-Sonnar.

vivo X100 Pro to tytan specyfikacji technicznych

vivo x100 Pro
vivo x100 Pro na pierwszych nieoficjalnych renderach

Prawdziwa gratka dla entuzjastów fotografii. To może być smartfonowy tytan w tym segmencie. Szkoda, że niedostępny na naszym rynku, ale wiadomo –  zawsze można go sprowadzić z zagranicy. Raczej firma nie planuje wrócić na polski rynek – tym bardziej,  że dopiero co opuściła.

 

OPPO Reno10 Pro 5G i wizyta w Berlinie. Test smartfonu z wyjątkowym trybem portretowym

 

Obiektywy to jedno, ale jestem też ciekaw możliwości nowego chipsetu Snapdragon 8 Gen 3. Ponadto smartfon ma rzekomo otrzymać klasę IP68, czyli będzie zarówno wodoszczelny, jak i odporny na pyłki. Telefon będzie wyposażony w czytnik linii papilarnych, który ma znaleźć się bezpośrednio pod wyświetlaczem. Cena jest na razie tajemnicą, ale z całą pewnością nie będzie to mała suma. Specyfikacja techniczna robi wrażenie, więc nie powinno to nikogo dziwić.