Jeśli jesteście fanami Sonosa, to śpieszymy z informacją, że w całkiem dobrych pieniądzach można dostać kolejny element rozszerzający ten system. To Victrola Stream, która pozwoli bezprzewodowo połączyć go z głośnikami tego systemu.

Gdy Sebastian podrzucił mi ten tekst, byłem rozgorączkowany niesamowitą, promocyjną ceną sprzętu, który można było kupić za niemal połowę ceny. Gdy publikujemy ten tekst, niestety promocyjny nakład jest już wyczerpany. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli myślicie o czarnych płytach, to ten model warto mieć na celowniku.

//dzisiaj na dailyweb

Firma może Wam nic nie mówić, powinniście jednak wiedzieć, że jej założycielem był ojciec gramofonu!

Victrola Stream z bezprzewodową obsługą Sonos

victrola stream

Zacznijmy od początku. Victrola to firma, której możecie nie znać. Jeśli już ktoś kojarzy tę markę, to niestety pewnie w związku z ofertą mało ciekawych, najtańszych modeli tej firmy, które spotkać można w sieciach marketów RTV.

Firma ta ma jednak znacznie ciekawszą historię. Trzeba się jednak przenieść do samego jej początku, gdy stworzono fonograf. Wynalazek miał wielu ojców — ten stworzony przez Edisona kompletnie nie przypominał tego, co dziś nazywamy gramofonem. Wielu naukowców jak Alexander Graham Bell wprowadziło w nim zmiany. Emile Berliner to człowiek, dzięki któremu cylindry fonograficzne zastąpiły płaskie płyty z rowkami, które ewoluowały do winylowych krążków.

Berliner wkrótce z Eldridge R. Johnsonem zaczęli produkować własne konstrukcje w stworzonej przez nich firmie Victor Talking Machine Company. Firma zastrzegła też znak towarowy — markę Victrola. Chociaż dzieje firmy były burzliwe, to kilka lat temu marka została reaktywowana.

victrola stream

W jej ofercie znajdziemy przystępne cenowo i ciekawe gramofony oraz głośniki. Jest tu też jeden wyjątkowy model – Victrola Stream. To model, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych w ofercie. Jako jedyny oferuje również certyfikat „Work with Sonos”, co zapewnia bezproblemową pracę sprzętu w środowisku urządzeni Sonos.

Victrola Stream posiada zwartą, atrakcyjną i nowoczesną stylistykę. Dodatkowo oferuje dobrą jakość odtwarzanych materiałów dzięki autorskiemu napędowi oraz wkładce Ortofon 2M Red. Dodatkowo w wersji Carbon ramie stworzono z włókna węglowego dla maksymalnej sztywności.

Legendarny Brian Eno prezentuje Turnable II – gramofon, który leczy kolorem i zabija ceną

To jeden z niewielu gramofonów, które w bezprzewodowy sposób łączą się z systemem Sonos. Co więcej, według mojej wiedzy, jest to również jeden z najtańszych tego typu sprzętów. Już cena 600 dolarów wydawała się atrakcyjna, czasem można go jednak nabyć nawet za cenę około 350 dolarów, co jest wyjątkową okazją. Niestety, pomimo że producent ma swojego przedstawiciela w naszym kraju, model tej jest pominięty w ofercie.

Link do zakupu na Amazonie znajdziecie tutaj. Więcej informacji na stronie producenta.