Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia narastają obawy w kwestii fajnych prezentów dla naszych najbliższych. Na całe szczęście Sonos przychodzi ze wsparciem, oferując wyjątkowe głośniki Era 100, Era 300 i Move 2. A to dopiero początek, bo są jeszcze ciekawe przeceny!

Pamiętam wspaniałe czasy z dzieciństwa, gdy wierzyłem w prezenty od Św. Mikołaja, który wykorzystywał chwilę mojej nieuwagi na przemycanie dobroci pod moją choinkę. Obecnie za ten “niecny” proceder odpowiedzialny jestem ja, dlatego wiele razy łapię się za głowę w poszukiwaniu idealnych prezentów na święta dla moich najbliższych.

//dzisiaj na dailyweb

Na całe szczęście większość znanych i lubianych marek przychodzi z odsieczą, oferując szereg ciekawych towarów, które idealnie nadadzą się na wspaniały podarek. Z całą dozą pewności mogę powiedzieć, że jedną z takich firm jest Sonos. Producent ten jest odpowiedzialny za fantastyczne zestawy, głośniki, kina domowe czy przenośne cacka. Jest ogromna szansa, iż każdy znajdzie coś dla siebie. Chociaż moją uwagę przykuły głównie 3 urządzenia. 

Głośnik Era 100 od firmy Sonos! Co tu dużo mówić, to po prostu akustyka nowej generacji! 

Na wstępie należy podkreślić to, że urządzenie Era 100 wyróżnia się małym rozmiarem i wielką wszechstronnością. Kompaktowa konstrukcja sprawia, iż głośnik z łatwością znajdzie swoje miejsce na regale, blacie kuchennym, biurku czy stoliku nocnym. Połączenie się z nim będzie należało do nadzwyczajnie prostych zadań. Wystarczy jedynie podłączyć kabel zasilający i wziąć do ręki telefon lub tablet z dostępem do sieci WI-FI. Koniecznie zainstalujcie aplikację Sonos!  

sonos

Fantastycznie prezentuje się również technologia Trueplay, która przeanalizuje akustykę naszego pomieszczenia i zoptymalizuje EQ głośnika. Dzięki temu wszystkie nasze ukochane piosenki będą brzmieć perfekcyjnie. Ogromną zaletą urządzenia jest także możliwość parowania identycznych głośników, aby uzyskać bogatsze brzmienie stereofoczniczne. To w zupełności wystarczy do stworzenia systemu dźwięku przestrzennego do naszego kina domowego.

Co do informacji czysto technicznych, sprzęt wyróżniają trzy cyfrowe wzmacniacze impulsowe, dwa zakrzywione głośniki wysokotonowe zapewniające wyraźne i precyzyjne przenoszenie wysokich tonów oraz podział stereofoniczny. Natomiast jeden głośnik średniotonowy zapewnia wierne odtwarzanie średnich częstotliwości dźwięku głosu oraz głębokie brzmienie basu.  

Dodatkowo układ dalekosiężnych mikrofonów wykorzystuje zaawansowane kształtowanie wiązki i wielokanałową eliminację pogłosów, zapewniając szybką i precyzyjną aktywację sterowania głosowego oraz regulację Trueplay. Warto podkreślić, że głośnik Era 100 jest wykonany w 48% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu post-konsumenckiego.  

sonos ero 300

Więcej informacji na temat urządzenia znajduje się na oficjalnej stronie. Produkt dostępny jest do zakupienia za 1349 złotych w dwóch kolorach: białym oraz czarnym. 

Głośnik Era 300 od firmy Sonos! Dźwiękowy mistrz, którego pokochasz!  

Teraz pora wrzucić wyższy bieg, bo nadeszła pora na głośnik Era 300. Urządzenie dosłownie przenosi dźwięk przestrzenny na wyższy poziom. Jak to możliwe? Rewolucyjna konstrukcja akustyczna, obsługująca technologię Dolby Atmos, dzięki sześciu optymalnie rozmieszczonym sterownikom (w całej części przedniej, po bokach i góry urządzenia) emituje dźwięk od ściany do ściany. Ba! Nawet od podłogi po sam sufit. Chcesz zanurzyć się w wielowymiarowym brzmieniu utworów? Dobrze się składa.  

Nie byłoby to wszystko możliwe, gdyby nie pierwsza tego typu konstrukcja, która równoważy wydajność dźwiękową i walory wizualne dzięki precyzyjnemu nachyleniu każdego sterownika. Warto podkreślić, że centralny głośnik wysokotonowy wspierany jest przez głośniki wysokotonowe po prawej i lewej stronie, wypełniając każde pomieszczenie imponującymi wokalami i instrumentami.  

Oczywiście urządzenia możemy słuchać z dowolnego miejsca ze względu na połączenie Bluetooth. Fantastyczną sprawą jest także połączenie z innymi urządzeniami, ponieważ głośnik może polubić się z gramofonem, komputerem lub innymi źródła muzyki za pomocą kabla pomocniczego i adaptera wejścia liniowego Sonos.  

sonos era 300

Jak przystało na produkty tego producenta, instalacja jest zdumiewająco prosta. W zaledwie kilka chwili przejdziemy z rozpakowania do słuchania nieprawdopodobnego brzmienia. Wystarczy podłączyć kabel zasilający, złapać za telefon lub tablet z siecią Wi-Fi i otworzyć aplikację Sonos. Dodatkowo nie zapominajcie o technologii Trueplay, która za sprawą jednego stuknięcia w apce przeanalizuje akustykę pomieszczenia. 

Z dodatkowych informacji na pewno trzeba wspomnieć o przyjaznych kontaktach z naturą. Producenci chcieli dać drugie życie materiałom i ograniczyć ilość odpadów, dlatego głośnik Era 300 składa się w 40% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu post-konsumenckiego. A dzięki poprawie wydajności oprogramowania mamy wpływ na ograniczenie zużycia energii zarówno wtedy, gdy głośnik pracuje, jak i odpoczywa.  

Więcej informacji znajduje się na stronie sklepu. Produkt wyceniono na 2399 złotych i jest dostępny w dwóch kolorach: biały i czarny.  

sonos era 300

Głośnik Move 2 od firmy Sonos! Najpotężniejszy głośnik, który zapewni nieprawdopodobne brzmienie? 

Na wstępie wypadałoby powiedzieć, że to cacko ma baterię, która może pracować bez przerwy 24 godziny. Jak na przenośne głośniki, Move 2 może pochwalić się wyjątkowym czasem pracy. Jest to akurat bardzo ważne, ponieważ sprzęt nadaje się do słuchania ulubionych utworów w domu lub w plenerze, gdzie łatwo o zatracenie czasu.  

Dzięki bezprzewodowemu zasięgowi sprzęt stanowi pełnoprawny element systemu Sonos nawet w najodleglejszych zakątkach domowego ogrodu, pozwalając na wygodne odtwarzanie muzyki w wysokiej jakości z telefonu lub tabletu (z dala od domu!). Move 2 pozwala bowiem na streaming ulubionych treści za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth. A to wciąż nie koniec, ponieważ możliwe jest także podłączenie gramofonu, komputera lub innego źródła dźwięku za pomocą adaptera liniowego Sonos.  

Move 2 wyposażono w całkowicie odnowioną architekturę akustyczną, w tym podwójne głośniki wysokotonowe, które zapewniają realistyczny dźwięk stereo i wyraźne wokale, co pozwali poczuć emocjonalny ładunek występu na żywo. Precyzyjnie dostrojony głośnik niskotonowy zapewnia głębokie, dynamiczne basy nawet podczas słuchania muzyki na zewnątrz.  

sonos move 2

Stereo to nie jedyny aspekt wpływający na jakość dźwięku nowego głośnika Sonos. Dzięki automatycznemu dostrajeniu funkcji Trueplay urządzenie nieustannie optymalizuje dźwięk do otoczenia. Warto podkreślić, że stawiając głośnik w domu na dołączonej bazie ładującej, można łatwo naładować urządzenie i być pewnym, iż będzie zawsze gotowe do działania. Co ważne, Move 2 zmniejsza zużycie energii w trybie uśpienia o ponad 40%.  

Kolega ten również może pochwalić się przyjacielskimi relacjami z naturą. Do jego produkcji wykorzystano tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu. Niektórzy z pewnością docenią także to, że głośnik wyposażono w wymienną baterię, która przedłuży żywotność produktu. Sam produkt sprzedawany jest natomiast w opakowaniu z odpowiedzialnie pozyskanych surowców i nadaje się do recyklingu.  

Dzięki wytrzymałej konstrukcji i klasie ochrony IP56 jest odporny na uderzenia, deszcz i wilgoć, pył i zabrudzenia, promieniowanie UV oraz ekstremalne temperatury. Akurat przydatna sprawa na zimę, nie? Głośnik wyposażono w port USB-C, który może ładować telefon lub elektronikę w podróży, co czyni go idealnym towarzyszem podczas weekendowych wycieczek samochodowych lub spotkań na świeżym powietrzu.  

sonos move 2

Więcej informacji na jego temat znajduje się na stronie. Głośnik Move 2 jest możliwy do zakupu za 2399 złotych w kolorach: biały, czarny, oliwkowy.  

Zachęcam z całego serca do przejrzenia pozostałych produktów, ponieważ sklep na większość z nich oferuje całkiem przyjemne rabaty. W niektórych przypadkach zaoszczędzimy nawet kilkaset złotych. Jeśli jesteście nimi zainteresowani, zostawiam link z listą przedmiotów objętych promocjami.