Ten rok jest wyjątkowy. W ostatnich miesiącach odbyły się pierwsze prywatne loty w kosmos, zarówno od Blue Origin, jak i Virgin Galactic czy SpaceX. Kiedy myśleliśmy, że już nic nas nie zaskoczy, Uber Eats właśnie poinformował, że dostarczył jedzenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

To tylko pokazuje, jak wiele jeszcze jest do osiągnięcia w kosmicznych podróżach, ale także w kosmicznym biznesie. Jedno z drugim bez wątpienia się łączy, a dowodem na to są kwoty, jakie płacą miliarderzy za podróże orbitalne.

R E K L A M A

Uber Eats realizuje pierwszą dostawę jedzenia w kosmos

Pierwsza dostawa jedzenie zrealizowana została dzięki Uber Technologies we współpracy z japońskim przedsiębiorcą, Yusaku Maezawą. Miliarder już kilka lat temu wykupił sobie podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną, a w ostatniej chwili postanowił połączyć siły z Uber Eats, bo jak sam mówił jest fanem jedzenia w dostawie.

Yusaku Maezawa ISS Astronaut 1 scaled

Jedzenie z Uber Eats wysłane w kosmos to japońskie gotowe dania do szybkiego odgrzania. Astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej byli bardzo zadowoleni z dostawy, chociaż bez wątpienia jej czas odbiegał od przyjętych ogólnie zasad, bo wyniósł… 8 godzin i 34 minuty od momentu opuszczenia Ziemi przez Maezawę. Warto zaznaczyć, że odległość ISS od Ziemi wynosi niespełna 400 km.

Jedna mała dostawa dla Yusaku Maezawy, jedna gigantyczna dostawa dla Uber Eats!

-powiedział dyrektor generalny Uber, Dara Khosrowshahi parafrazując słynne zdanie wypowiedziane podczas lądowania na Księżycu.

Dziękuję za możliwość obsługiwania pierwszej dostawy jedzenia w kosmos. To wspaniała, inspirująca inicjatywa Uber Eats, która daje niesamowite poczucie przygody. Nigdy nie przestanę stawiać sobie wyzwań i mam nadzieję, że wszyscy nadal będą robić to samo. Uczyńmy świat lepszym miejscem!

-powiedział Yusaku Maezawa.

Astronauci otrzymali między innymi gotowaną makrelę w miso, wołowinę w słodkim sosie, duszonego kurczaka z pędami bambusa czy duszoną wieprzowinę. Na pewno była to interesująca odmiana dla mieszkańców Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, którzy na co dzień przyzwyczajeni są do jedzenia z torebek.

Turystyczne loty w kosmos przybierają na sile, a kolejne przed nami. Już w samym 2022 roku ma odbyć się ich kilka, z czego samo SpaceX wyśle minimum 3 takie załogi.


Posłuchaj nas!