Nie było najmniejszych wątpliwości – wejście Disney+ do Polski namieszało sporo, ale i wzbudziło od razu ogromne zainteresowanie użytkowników. Pokazują to zresztą statystyki z pierwszego tygodnia działania platformy nad Wisłą.

Raport został przygotowany przez JustWatch i pokazuje trendy, jakie możemy obserwować wśród polskich abonentów Disney+. Platforma ma bardzo bogatą ofertę, o czym pisaliśmy na łamach DailyWeb wielokrotnie. Nie ma także większego zaskoczenia w tym, że wśród najczęściej oglądanych produkcji są te oryginalne Disneya i Marvela.

TOP 10 produkcji Disney+ po pierwszym tygodniu w Polsce

Oprócz wspomnianych przez mnie wcześniej serii Marvela, Star Wars czy filmów Disneya, jest także jeden rodzynek. Chodzi o kultowy serial Chirurdzy, którego 18. już sezon właśnie dobiegł końca. W sumie nie powinno to dziwić, bo wcześniej produkcji próżno było szukać na jakiejkolwiek platformie streamingowej w Polsce, poza aplikacjami FOX, która to stacja ma prawa telewizyjne do emisji Chirurgów.

R E K L A M A

TOP 10 najpopularniejszych filmów Disney+ w Polsce

 1. Czarna Wdowa
 2. Eternals
 3. To nie wypanda
 4. Epoka lodowcowa: Przygody dzikiego Bucka
 5. Cruella
 6. Chip i Dale: Brygada RR
 7. Shag-Chi i legenda dziesięciu pierścieni
 8. Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
 9. Avatar
 10. Doktor Strange

Disney+ Polska już za 4 dni – ceny i oferta programowa

TOP 10 najpopularniejszych seriali Disney+ w Polsce

 1. Obi-Wan Kenobi
 2. Mandalorianin
 3. Loki
 4. Chirurdzy
 5. Moon Knight
 6. Orville
 7. Sowi dom
 8. Simpsonowie
 9. Głowa rodziny
 10. Ms. Marvel

Jak widać najwięcej oglądane są filmy i seriale, których nie było wcześniej w Polsce. Film Czarna Wdowa przypadł na ciężki dla kin moment, dlatego użytkownicy nadrabiają zaległości. Podobnie zresztą jest w przypadku seriali, gdzie Obi-Wan Kenobi i Mandalorianin zajmują najwyższe miejsca.

Disney+ w Polsce to także sporo seriali kultowych, a jednym z nich jest na pewno superprodukcja Simpsonowie, której wszystkie sezony z polską wersją językową są dostępne w bibliotece serwisu. Najwięcej radości Disney+ sprawi jednak dzieciakom, bo ilość bajek i animacji jest niepoliczalna. Można więc śmiało odpalić listę do oglądania.

Disney+ już w Polsce. Co obejrzeć? Oto moja lista propozycji

Ostatni weekend natomiast należał na pewno dla filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu. Świeża pozycja zaledwie półtora miesiąca temu debiutowała w kinach, a teraz jest w Disney+. To kolejna już odsłona MCU, czyli kinowego uniwersum Marvela. Seria liczy aktualnie trzydzieści filmów, a kolejne przed nami.

Ceny Disney+ w Polsce

Kwoty prezentują się następująco:

 • Disney+ na miesiąc – 28,99zł
 • Disney+ na rok – 289,99zł

Decydując się na roczną subskrypcję opłacaną z góry, dostajemy więc 2 miesiące w gratisie.

Mamy też dla Was duże porównanie Disney vs Netflix vs HBO, w którym znajdziecie pełne zestawienie ofert, premier a przede wszystkim cen.