Thermomix Sensor to nowe urządzenie firmy Vorwerk, który na pewno przyda się w kuchni podczas gotowania. Byłem na prezentacji sondy, a co więcej miałem ją w reku, używałem i usmażyłem przepysznego steka! Oto moje pierwsze wrażenia z obcowania z interesującym akcesorium.

Thermomix TM6 to niezwykły pomocnik w kuchni. Korzystając z przepisów dostępnych na Cookidoo idziemy za jego instrukcjami. Wybieramy przepis, wrzucamy do specjalnego zbiornika składniki, który również ma wbudowaną wagę, więc poinformuje nas, kiedy np. gramatura marchewek będzie się zgadzać recepturą. Przechodzimy dalej i patrzymy, co panel Thermomix nam wyświetla. Oczywiście – nie trzeba stosować się do instrukcji 1:1. Traktowałbym kolejne kroki jako sugestie, z którymi warto eksperymentować i zmieniać, aby znaleźć swój najlepszy smak. Bardzo przydatne urządzenie. Konsumenci wyczekują momentu, kiedy nowy model – TM7 pojawi się na rynku, ale niestety producent poinformował, że jeszcze trochę poczekamy. Nie nastąpi to na pewno w 2024 roku, ale za to rozbudowuje swoją ofertę o pewien zaawansowany termometr już teraz.

//dzisiaj na dailyweb

Dziś – firma Vorwerk wprowadza na rynek Thermomix Sensor, czyli sondę, która znacząco pomoże nam w gotowaniu. Dotychczas nie wiedzieliśmy, czy temperatura danej potrawy jest idealna do spożywania. Dzięki nowemu urządzeniu będziemy w stanie monitorować nasze gotujące się, smażące lub piekące w piekarniku jedzenie. Byłem na specjalnym wydarzeniu dla mediów, podczas którego miałem okazję wziąć Thermomix Sensor do ręki, ale również sprawdzić jak sobie radzi w akcji. Przejdźmy do opisu nowego urządzenia i moich pierwszych wrażeń.

Thermomix Sensor – kolejne urządzenie Vorwerka pomocne w kuchni

Thermomix Sensor
Thermomix Sensor pomógl w przyrządzeniu steku

Thermomix Sensor składa się z trzech części:

  • metalowego, zaostrzonego na końcu sensora
  • plastikowej obudowy, służącej również jako moduł ładujący akumulatorów sensora wraz ze wbudowanymi magnesami, dzięki którym zamocujemy pudełeczko na lodówce
  • silikonowego uchwytu, niezbędnego podczas pieczenia płynnych ciast, uniemożliwiający zatopieniu się termometru w wypieku

Urządzenie możemy zsynchronizować z naszym Thermomixem TM6. W dniu dzisiejszym we wbudowanej aplikacji Cookidoo znajdziemy ponad 160 przepisów, które otrzymały uaktualnienie o temperaturę potraw, którą możemy sprawdzić dzięki sensorowi. Jednakże – jeśli nie posiadamy urządzenia głównego,  możemy korzystać z zaawansowanej sondy dzięki samej aplikacji na telefonie. Thermomix Sensor mierzy temperaturę wewnątrz potraw do 100 stopni Celsjusza i temperaturę otoczenia do 275 stopni Celsjusza. Możemy go użyć zarówno podczas używania piekarnika, jak i patelni oraz grilla. Przydatne szczególnie przy pieczeniu ciast. Odrzućcie metodę na patyczek! Wystarczy sparować urządzenie z aplikacją na telefonie lub Thermomixie, aby kontrolować temperaturę przyrządzanej potrawy. Otrzymamy również powiadomienia, kiedy danie za chwilę będzie gotowe. Czy faktycznie jest to przydatne urządzenie? Czy mój stek panierowany w pieprzu został odpowiednio wysmażony? Już odpowiadam!

Thermomix Sensor – pierwsze wrażenia podczas pieczenia steka

Thermomix Sensor

Przede wszystkim – jeśli chcemy wykorzystać urządzenie do pomiarów, to pierwszą czynnością będzie jego sparowanie z aplikacją Cooking Center na smartfonie. I teraz mamy dwie opcje – zsynchronizować również z Thermomixem i wybrać przepis lub po prostu wybrać tryb gotowania. Na ekranie telefonu pojawią się rodzaje potraw – poza manualną opcją, możemy zaznaczyć, co będziemy przyrządzać. Do wyboru mamy: ciasto, pieczywo, wołowinę, wieprzowinę i jagnięcinę. Następnie pozostaje wbić zaostrzony koniec sensora w potrawę i czekać na powiadomienie, aż osiągnie odpowiednią temperaturę. I tyle!

Faktycznie – mój przyrządzony stek nie tylko smakował mi, ale również reszcie uczestników eventu. Idealnie wysmażony – tak, jak chciałem. W celu sprawdzenia ile czasu Thermomix Sensor potrzebuje na wyrównanie temperatury, wrzuciłem na patelnię od razu drugiego kotleta. Czas reakcji był błyskawiczny – bardzo szybko zmienił 58 stopni na 20 stopni. Powyższe zrzuty ekranu i zdjęcia pokazują krok po kroku, jak połączyć urządzenie i jakie komunikaty podaje nam ta zaawansowana sonda. Bardzo sprytny pomocnik w kuchni, choć nieco kosztowny.

Kobold VK7, czyli Thermomix w świecie odkurzaczy. Byliśmy na polskiej premierze urządzenia i sprawdziliśmy je

Thermomix Sensor – cena i dostępność

Thermomix Sensor jest od dziś dostępny za pośrednictwem Przedstawicieli Handlowych oraz w sklepie internetowym na stronie Vorwerk. Kosztuje 695 złotych, a jeśli kupimy w zestawienie z Termomixem TM6, to wtedy zapłacimy 495 złotych. Tanio nie jest, ale konstrukcja wygląda na solidną i z całą pewnością przetestuje przy innych potrawach. Szczególnie jestem ciekaw, czy będzie dobrze monitorował ciasta. Otwieranie piekarnika i używanie patyczka zawsze było upierdliwe i często wydłużało czas pieczenia w stosunku do przepisu, bo temperatura w środku zmniejszała się. Idealny moment na wprowadzenie urządzenia na rynek – święta tuż, tuż!