Kilka dni po zapowiedzi The Quarry poznaliśmy też wymagania sprzętowe tytułu na PC. Wysokie ustawienia graficzne będą wymagały naprawdę mocnego sprzętu.

The Quarry to najnowszy projekt studia Supermassive Games odpowiedzialnego między innymi za Until Dawn czy serię The Dark Pictures Anthology. O grze dowiadujemy się coraz więcej z kolejnych teaserów, zwiastunów czy innych materiałów publikowanych przez twórców.

The Quarry – wymagania sprzętowe gry

Fabuła opowiada o 9 nastoletnich wychowawcach, którzy podczas ostatniej nocy obozu Hackett’s Quarry Summer Camp postanawiają zorganizować sobie imprezę. Niedługo po zmroku zabawa zmieni się w walkę o przetrwanie. Bohaterom zagrożą między innymi wrogo nastawieni tubylcy i potwory. W główne role wcieliły się gwiazdy takie jak David Arquette, Ariel Winter, Brenda Song czy Justice Smith.

R E K L A M A

Koncepcja The Quarry przypomina trochę Until Dawn. Nie chodzi jednak tylko o sam pomysł – rozgrywka również może wyglądać bardzo znajomo. Powróci system dokonywania wyborów, które często mogą się okazać tragiczne w skutkach dla konkretnego bohatera. Każda z 9 głównych postaci będzie grywalna, a grę przejdziemy zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i multiplayer, w którym dołączy do nas maksymalnie do 7 osób, a decyzje podejmowane są przez głosowanie.

Ciekawą opcją będzie tryb filmowy, który pozwoli potraktować The Quarry jak prawdziwą kinową produkcję i zmienić się w obserwatora, bez konieczności ingerencji w poczynania bohaterów. Gra stawia zresztą na bardzo filmową grafikę, która na opublikowanym zwiastunie prezentuje się bardzo dobrze. Prawdopodobnie jednak osiągnięcie podobnego efektu będzie wymagało posiadania naprawdę mocnego sprzętu.

Wymagania sprzętowe The Quarry na PC

Na karcie produktu w serwisie Steam pojawiły się proponowane przez twórców konfiguracje. Prezentują się one następująco:

Minimalne

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: AMD FX-8350 \ Intel i5-3570
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GTX 780 / Radeon RX 470
  • Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: AMD Ryzen 7-3800XT \ Intel i9-10900K
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia RTX 2060 / Radeon RX 5700
  • Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni

The Quarry będzie więc dość wymagającym tytułem, szczególnie w kwestii procesora. Jeśli jednak wolicie grać na konsoli, to nic straconego. Gra ukaże się 10 czerwca na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.