Doskonałe wieści dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta i okolic. Tesla otworzyła swój tymczasowy punkt sprzedaży w Gdańsku, a to dopiero początek.

Tesla otworzyła tymczasową placówkę Tesla Pop Up przy stadionie Lechii Gdańsk. Niewielki kontener wystylizowany w branding marki, to dopiero początek, bo plany są zdecydowanie większe. Wkrótce będzie oficjalne dealerstwo i salon, a na chwilę obecną niewielki box, w którym będziemy mogli wynająć auto do Testów i sprawdzić je w boju.

//dzisiaj na dailyweb

Rejestracja odbywa się przez internet, za pośrednictwem strony Tesli, gdzie wybieramy sobie slot godzinowy. Następnie należy przybyć 15 minut wcześniej, gdzie przedstawiciel marki poinstruuje nas jak korzystać z auta i wprowadzi nas w kilka najciekawszych funkcji auta.

Tesla w Gdańsku

Tesla Model Y

– Zainteresowani klienci uzyskają wszystkie potrzebne informacje na temat najnowszych modeli Tesli i będą mogli umówić się na jazdy testowe najnowszym Modelem 3 i Modelem Y. Będzie to centrum Tesli w Gdańsku, dopóki wkrótce nie zostanie otwarty w tym mieście pełny obiekt z funkcjami sprzedaży, serwisu i dostaw – powiedział Maik Matischak, odpowiedzialny za PR i komunikację Tesli w Europie Środkowej i w Polsce.

To kolejny punkt na mapie Polski, prócz Warszawy i Katowic, gdzie można przetestować auta tej marki. Placówka działa już od kilku dni, a nawet i ja miałem okazję spróbować swoich sił z Y-kiem i jestem oszołomiony frajdą z jazdy, jakie daje to auto (co na pewno opisze w osobnym materiale).

Tesla w naszym kraju cieszy się ogromnym zainteresowaniem (i wcale się nie dziwie), mimo tego, że bardzo polaryzuje (szczególnie starszych fanów motoryzacji ;) ) i jak donoszą oficjalne informacje, odnotowała wzrost zainteresowania o ponad 270% w porównaniu z rokiem poprzednim. Daje to 6 miejsce w klasyfikacji sprzedażowej aut premium i pierwsze w kategorii aut elektrycznych.

Jazdę próbną w Gdańsku (i nie tylko) możecie umówić za pośrednictwem dedykowanego formularza, wówczas otrzymacie auto na godzinę do własnej dyspozycji. Zdradzę Wam w tajemnicy, że najpewniej już od dzisiaj pojawią się tam także prócz modelów Y, także model 3 Highland.