Tesla, po raz kolejny w tym roku serwuje klientom istotną obniżkę cen swoich aut. W grę wchodzi nawet 28 tys. złotych brutto. Model 3 można już kupić za mniej niż 200 tys. złotych.

Auta spalinowe oraz hybrydy drożeją. Rozglądając się za nowym samochodem, może nas spotkać niemiłe zaskoczenie, gdyż cenniki rosną z kwartału na kwartał. Może by tak więc skierować swój wzrok w stronę elektryka, tego najpopularniejszego? Wiele osób odpuszcza temat z uwagi na opinię, iż EV są kosztowne. Owszem, są, ale jak się okazuje, Tesla Model 3 kosztuje dziś tyle, co samochód tej samej klasy zasilany tradycyjnym paliwem. Firma Elona Muska przygotowała solidną obniżkę. Sprawdźmy ceny.

TeslaModelS

Tesla 3 tańsza nawet o 28 tys. złotych. Kupisz ją za mniej niż 200 tys. zł

Regularna cena Tesli Model 3 to dziś 205 990 zł, czyli o 14 000 taniej niż przed obniżką. Dodajmy do tego dopłatę i okaże się, że musimy przygotować jedynie 187 490 zł. Robi wrażenie, prawda? Oczywiście mowa o bazowej trójce. Model 3 Long Range i Model 3 Performance kosztują odpowiednio 240 990 zł i 256 990 zł odjąć kwotę dopłaty. Taniej zapłacimy też za auta z serii Model Y wraz z wariacjami.

Nie, nie zamierzam czarować, że to idealny moment na zakup elektryka i nie będę namawiał na Teslę. Chcę jedynie pokazać, że kwestia czasu jest, to kiedy ceny EV i tradycyjnych spalinowców/hybryd zrównają się. Wtedy w grę będą wchodziły preferencje oraz zasięgi, oraz ewentualna dostępność miejsca do ładowania.

Jeśli planowałbym kupić Teslę, zdecydowanie wstrzymałbym się jeszcze. Może się bowiem okazać, że Model 2, który jest „w drodze”, będzie jeszcze bardziej opłacalny, niż do tej pory zakładano. Nieśmiałe sugestie co do ceny, wskazują na około 110 tys. złotych bez opłat, a to oznacza, że finalny koszt mógłby zamknąć się w 150 tys. złotych. W dalszym ciągu jest to wysoka kwota, natomiast w odniesieniu do aktualnego kształtu rynku aut spalinowych, możemy mówić o prawdziwej atrakcyjności.

Teenage Engineering OB-4 to sporo więcej niż tylko głośnik Bluetooth. Recenzja kosmicznego audio za 3500 zł