Pamiętacie te serie reklam producentów motoryzacyjnych, gdzie Mercedes, Audi i BMW wzajemnie sobie dogryzali na reklamach w outdoorowych? Tecno, producent smartfonów za śmieszkował ostatnio z marki Nothing i naprawdę zrobiło mi to dzień!

Historia reklamy obfitowała w wiele niesamowitych wydarzeń, gdy konkurujące ze sobą firmy odwołują się do wzajemnych relacji. Może pamiętasz świetne reklamy Burger Kinga, które zachęcały do kupowania w MacDonaldzie. Może też wzruszyło Cię pożegnanie, które Porsche zgotowało Audi — swojemu wieloletniemu rywalowi w wyścigach endurance.

Tecno nie jest ckliwe. Uderzyło w Nothing z otwartej ręki, mimo że było to całkiem zabawne. Carl Pei obrósł ostatnio trochę w piórka, mam wrażenie, że przytyki wyjdą mu na zdrowie.

Tecno robi sobie żarty z Nothing w indyjskiej prasie

TECNO POVA 6 Pro 5G

Tecno oraz Nothing to całkiem świeży gracze na rynku smartfonów, chociaż obie firmy radzą sobie na tym rynku całkiem dobrze, to daleko im jeszcze do pierwszej piątki najpopularniejszych producentów.

Carl Pei to człowiek, który współtworzył markę OnePlus. Odszedł z niej jednak i skupił się na firmie, która miała prezentować nową jakość. Jego nowe dziecko, firma Nothing słynie z unikalnych wizualnie konstrukcji, które nazywane są iPhonem w świecie Androida. Co prawda określenie te uzurpował sobie sam Carl, ale trzeba przyznać, że trochę racji w tym może być.

Recenzja kosmicznego Tecno POVA 5 Pro. Obniżka ceny to idealny moment na zakup

Niestety Carl Pei, który jeszcze do niedawna uważał Apple za ideał, coraz częściej i śmielej zaczyna się wypowiadać o amerykańskiej firmie jako o dinozaurach, które ograniczane są przez status quo, z którym walczył Steve Jobs. Tym samym szef stawia swoje produkty ponad Apple, co nieskromnie podkreśla w wywiadach i wpisach na X (dawniej Twitter).

twitter 9b6e53ff9cf127c7e8fc79593fe04a66 1

Tecno postanowiło zażartować sobie z Carla Pei i jego wydumanego ego. W indyjskiej prasie umieszczono minimalistyczną reklamę z chwytliwym hasłem. Może i nie zwróciłbym na to uwagi, gdyby chodziło o rynek smartfonów podobny wielkością do tego u nas. Warto tu jednak przypomnieć, że Indie to drugi największy rynek zbytu smartfonów. Wyprzedają je tylko Chiny, ale Indie są już daleko przed USA, Indonezją i Brazylią.

Nie bez znaczenia jest tu również gra słów — From 'One’ to 'Nothing’, Why not choose something better — która odnosi się bezpośrednio do kariery Carla Pei. Szef Nothing postanowił skomentować to na swoim profilu X w sposób, który chyba miał być zabawny. Nie wiem jak Wam, ale mi naprawdę zrobiło to dzień.