Teams to aplikacja od Microsoftu pozwalająca na lepszą pracę w zespołach. Niestety aplikacja może spowodować problem, który uniemożliwia połączenie z numerem alarmowym.

Na Reddicie r/GooglePixel przewinął się ostatnio wątek, w którym użytkownik skarżył się na problem z wykonaniem połączenia alarmowego. Chciał zadzwonić na numer alarmowy, aby wezwać karetkę dla swojej babci, u której podejrzewał możliwość udaru. Niestety, po wybraniu 911 jego Pixel zawiesił się na ekranie połączenia. Telefon pokazywał, że przekazał lokalizację służbom. Na szczęście w domu był telefon stacjonarny, z którego mógł wezwać karetkę. 

Teams powoduje problemy na telefonach Pixel

Do wątku odpowiedziało samo Google. Przeprowadzili dochodzenie, aby sprawdzić, w jakich przypadkach mogą wywołać ten problem. Okazało się, że problem występuje na niewielkiej liczbie urządzeń z zainstalowaną aplikacją Microsoft Teams, kiedy użytkownik nie jest w niej zalogowany. Oczywiście obie firmy pracują nad rozwiązaniem tego problemu. Poprawka dla aplikacji powinna zostać wydana niedługo, a dodatkowo Google w styczniowych poprawkach wstawi swoje łatki.

R E K L A M A

Jeśli macie telefon z Androidem 10 lub nowszym to można zrobić kilka rzeczy, aby zapobiec temu problemowi:

  • Jeśli macie pobraną aplikację, to sprawdźcie, czy jesteście zalogowani. Jeśli jesteście zalogowani, to ten problem was nie dotyczy. Google zaleca, aby pozostać zalogowanym, dopóki nie wyjdzie aktualizacja aplikacji.
  • Jeśli nie jesteście zalogowani, zalecane jest odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji, chociaż aby zapobiegać podobnym przypadkom w przyszłości, potrzebna jest aktualizacja aplikacji.

Cieszy, że Google zainteresowało się problemem na swoich telefonach. Ale jednocześnie martwi mnie, że ten system ma ostatnio tyle problemów. Dodatkowo nie wygląda to najlepiej, że dodatkowa aplikacja może wywołać takie problemy jak blokada połączenia alarmowego. Pozostaje mieć nadzieję, że nadchodzący Android 12L (12.1) poprawi stabilność systemu.