Po tych dość suchych porównaniach, mówiąc zupełnie serio, to mam takie wrażenie, że bez JIRA nie ma życia przy pracy zwinnych zespołów IT, a przynajmniej nie jestem sobie w stanie wyobrazić rozsądnej konkurencji. Prosta, przejrzysta i funkcjonalna, a przede wszystkim dająca ogromne możliwości. Ja miałem okazje pracować, korzystając z niej jako developer (dość dawne dzieje), a bardziej aktualnie jako PM/RTE.

Oczywiście nie jest ona pozbawiona wad, żeby było jasne, ale kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem. I to nie sama JIRA stanowi wartość, ale wszystkie możliwe integracje z zewnętrznymi systemami QA, czy chociażby do tworzenia dokumentacji jak bliźniaczy soft ze stajni tego samego producenta: Confluence. Dzisiaj jednak, zamiast zachwalać JIRA i udowadniać jak świetna jest, czas na zaprezentowanie czegoś innego. Pokażę Wam ciekawą alternatywę(?), narzędzie o nazwie Tahsk.

R E K L A M A

Tahsk – alternatywa dla JIRA?

Widziałem kilka nagłówków, które w ten sposób traktowały Tashk, jako alternatywne dla JIRA, ale uważam, że pomimo że narzędzie wygląda ciekawie, to słowo alternatywa to dość duże nadużycie. Tashk to raczej minimalistyczny odpowiednik dla JIRA, który upraszcza proces rejestrowania i obsługi tasków do absolutnego minimum. Do tego wydaje się być naprawdę szybki i ma tylko to, co niezbędne. A co to znaczy w praktyce?

tahsk 1

Tahsk przede wszystkim w przyjazny sposób pozwala zarządzać taskami i ich ułożeniem względem siebie. Za pomocą drag&drop w prosty sposób możecie poszczególne taski lub grupy tasków przesuwać między sobą. JIRA też to potrafi, nic wielkiego, prawda?

Tahsk

Pozwala również ustawiać orientacyjny czas na wykonanie zadania i oczywiście pilnuje terminu. Użytkownicy mogą raportować czas, ponadto generowany jest terminarz na bazie uzupełnionych informacji, fakt, funkcjonalne. Możemy tworzyć również boardy i przesuwać taski między nimi. Nie wspominając oczywiście o przypisywaniu użytkowników do poszczególnych zadań. Niech was nie zwiedzie dość prosty interfejs,

Tashk raczej narzędzia od Atlassiana nie zmiecie z planszy, ale ma on dwie zasadnicze zalety: przede wszystkim jest absolutnie prosty i ma to, co niezbędne do prostych zadań i ich śledzenia, a przede wszystkim jest… za darmo dla zespołów liczących mniej niż 5 osób. A co z większymi zespołami? Wówczas musicie przygotować się na koszt 5 GBP per każdy dodatkowy użytkownik. Gorąco polecam sprawdzić to narzędzie, jestem przekonany, że usprawni pracę niewielkich zespołów i to zupełnie za darmo.

Odsyłam do strony Tahsk.


Posłuchaj nas!