DailyWeb zaprasza do nowego, cotygodniowego cyklu! Bierzemy na warsztat streaming. Na początku każdego weekendu zaserwujemy wam jakie nowości będziecie mogli znaleźć na platformach streamingowych. Opiszemy parę najciekawszych produkcji, a na samym dole znajdziecie pełną listę. Przyjrzyjmy się zatem, co w trawie piszczy na HBO MAX, Netflixie, Apple TV +, Disney +, Amazon Prime Video, Canal+ czy Via Play.

Jest sporo pozycji, ale pozwoliłem sobie na wyróżnienie jedynie trzech, pomijając Pogromców duchów, o których wspominałem w innym wpisie. Okres wakacyjny rządzi się własnymi prawami, ale dwie z omawianych pozycji polecam już z miejsca.

streaming

TOPKA DAILY WEB – Streaming 22.07 – 28.07

Gray Man – 22.07 (Netflix)

Kolejny – po Czerwonej Nocie wysokobudżetowy film akcji w bibliotece Netflixa. I cóż – wspomniany tytuł również kosztował 200 mln dolarów i niestety chyba 3/4 budżetu zajęła gaża Dwayne’a Johnsona, Ryan’a Reynoldsa i Gal Gadot, bo już abstrahując od słabiutkiego scenariusza to i technicznie za dobrze to nie było. Kaskaderzy w CGI śnią mi się po nocach Zobaczymy jak będzie z Grey Man, który też posiada potężną obsadę. Reżyserują twórcy między innymi Avengers: Wojna bez granic i Avengers: Koniec gry, czyli bracia Russo, a na ekranie zobaczymy Ryana Goslinga, Chrisa Evansa, Billy’ego Bob Thortona i Anę de Armas. To akcyjniak, w którym będziemy świadkami starcia na śmierć i życie oficera CIA z bezwzględnym typem z wąsem. Czeka nas intensywne kino sensacyjne ze szpiegowskimi motywami. Wygląda na idealny seans po ciężkiej pracy, aby wrzucić na luz.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Primal sezon 2 – 22.07 (Adult Swim, dostępny na HBO MAX)

Primal to najnowsze dzieło Genndy’ego Tartakovsky’ego, czyli człowieka, który dał nam Laboratorium Dextera, Atomówki czy Samuraja Jacka. Jego najnowszy serial to zdecydowanie animacja dla dorosłych – opowiada historię jaskiniowca i dinozaura, którzy pod wpływem pewnych zdarzeń muszą zacząć ze sobą współpracować. Piękna, klasyczna kreska, dużo brutalności, ale również subtelności. Relacja dwójki wrogów przeradza się w coś w stylu związku, przyjaźni. Nie martwcie się o dostępność wersji językowych. Bohaterowie nic nie mówią, co jest najbardziej interesujące – jak się dogadać, nie zwariować i jeszcze przeżyć. Świetna produkcja, pełna skrajnych uczuć, ale również człowieczeństwa i smaczków popkulturowych.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Teściowie – 24.07 (CANAL + online)

Teściowie to debiut fabularny Jakuba Michalczuka z fenomenalną obsadą i całkiem sprawnym scenariuszem. W końcu (nie licząc player.pl) tytuł trafia na streaming. Historia jest prosta – organizowane jest wesele, na którym nie stawiają się państwo młodzi.  Tytułowi teściowie dwoją się i troją, aby wyjść z sytuacji z twarzą i aby goście się bawili. I przy okazji się nie pozabijać. Satyra na temat wesel i kontrastów na temat statusu majątkowego.  Rzadko kiedy zachwalam polskie produkcje (szczególnie w kategorii komedia), ale to film, który polecam każdemu. Przede wszystkim – świetny techniczne. Uwielbiam master-shoty, a ich poziom w tym tytule to najwyższa półka. Twórcy sprytnie je wykorzystali, przedstawiając widzom układ pomieszczeń. Bohaterowie opuszczają salę weselną – sukcesywnie zanika muzyka i czujemy się w środku wydarzeń. Żywe kino! Może czasem pewne zwroty akcji zbyt banalne, to wszystko rekompensuje gra aktorska. I wiadomo – nikt tak pięknie nie przeklina jak Marcin Dorociński. Świetnie partnerują mu Maja Ostaszewska, Iza Kuna i Adam Woronowicz.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

 

streaming
Pozostałe, wybrane premiery HBO MAX w lipcu 2022

SPIS WSZYSTKICH PREMIER – Streaming 22.07-28.07

Filmy:

22.07 – Gray ManNetflix
22.07 – Powtórka – Netflix
22.07 – Białoruś. Krótki sen o wolności – CANAL + online
22.07 – Marzec ’68 – CANAL + online
22.07 – Poufne lekcje perskiego – CANAL + online
22.07 – Rekin biały kontra żarłacz tygrysi – CANAL + online
22.07 – Anything’s Possible – Amazon Prime Video
24.07 – Pogromcy duchów: Dziedzictwo – HBO MAX
23.07 – Garberobiany – HBO MAX
23.07 – Tomb Raider (2018) – HBO MAX
24.07 – Tralala – HBO MAX
24.07 – Teściowie – CANAL + online
28.07 – Most do Terabithii – HBO MAX

Canal+ ogłasza serialowe nowości na 2023 rok. Belfer i aktualizacja ramówki na lato 2022

Seriale:

22.07 – Warto się starać (3. sezon) – Apple TV+
22.07 – Pewnym krokiem (NOWOŚĆ) – Apple TV+
22.07 – Primal (2. sezon) – HBO MAX
22.07 – Rap Sh!t (NOWOŚĆ) – HBO MAX
26.07 – Santa Evita (NOWOŚĆ) – Disney +
26.07 – Pani sprzątająca (NOWOŚC) – HBO MAX
26.07 – Królowie wina (NOWOŚĆ) – HBO MAX
27.07 – Co robimy w ukryciu (4. sezon) – HULU, dostępny na HBO MAX
27.07 – High School Musical – serial (3. sezon) – Disney +
27.07 – Zbuntowani (2. sezon) – Netflix
28.07 – Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny (NOWOŚĆ) – HBO MAX
28.07 – Oddychaj (NOWOŚĆ) – Netflix