Strava to prawdziwy fenomen w świecie sportu. Aplikacja do śledzenia i analizy swoich postępów od początku miała stawiać na elementy społecznościowy oraz rywalizacyjny. Miała także pomagać w budowaniu nowych, wartościowych znajomości. Teraz zrobi to jeszcze lepiej. Strava właśnie wprowadziła możliwość przesyłania wiadomości prywatnych i grupowych wewnątrz aplikacji!

Nie potrzebne jest do tego nawet konto Pro, za które trzeba zapłacić 19,99 zł miesięcznie lub 149,99 zł rocznie. Po szybkim sprawdzeniu zaznaczam, że konieczne jest szybkie zaktualizowanie aplikacji, bo bez tej czynności po obydwu stronach komunikacji nie uda się jej zainicjować.

//dzisiaj na dailyweb

Możliwość komunikacji poprzez aplikację Strava to jedna z najważniejszych funkcji dodanych w ostatnich latach. Użytkownicy prosili o nią wielokrotnie. Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież można skorzystać z dowolnego innego komunikatora. To jednak nie było takie proste!

Strava z komunikatorem wewnątrz aplikacji!

Komunikacja użytkowników Stravy nie była prosta. Uczestnicy kolarskich ustawek, zorganizowanych i spontanicznych coffee ride’ów oraz innych aktywności, na których spotykały się większe grupy osób, mieli problem. W takim gronie użytkownicy często się nie znają. Oczywiste jest jednak to, że często występuje pomiędzy nimi potrzeba komunikacji. Ludzie poznani na Stravie musieli wymieniać się kontaktami lub pytać inne, lepiej poznane osoby. Tego typu szukanie po omacku zawsze przypominało mi czasy sprzed epoki internetu i smartfonów.

Strava

Na szczęście to już koniec! Aplikacja wprowadza dobrze zorganizowaną komunikację wewnątrz aplikacji. Aby z niej skorzystać, musimy zaktualizować aplikację z dwóch stron komunikacji. Nie trzeba być jednak użytkownikiem premium, bo nowa funkcja dostępna jest dla każdego.

Strava

Komunikacja może odbywać się bezpośrednio z dowolnym znajomym lub grupowo – z listy wybierzemy osoby, które dołączą do wspólnej rozmowy. Ta druga możliwość jest świetną sprawą właśnie podczas kolarskich ustawek.

Wszystkie wiadomości znajdują się w głównej zakładce „Home”, w prawym głównym rogu, obok dzwonka z powiadomieniami. Po wejściu do wiadomości zobaczymy naszą historię konwersacji oraz możemy skomponować nową wiadomość lub czat grupowy. Wiadomość bezpośrednią da się również wysłać, wchodząc bezpośrednio na profil osoby, do której chcemy ją wysłać.

Po wielu latach poległem i kupiłem Wahoo Kickr Core. Czy jeżdżenie w miejscu na smart trenażerze ma sens?

Na przesłane do nas wiadomości można zareagować jedną z kilku emotikon lub odpowiedzieć bezpośrednio. Dodatkowo jest też możliwość zgłaszania wiadomości do moderatora lub oznaczania ich jako nieprzeczytanych. Moderatorzy posiadają opcję zmiany nazwy czatu grupowego. Każda osoba ma również możliwość wyciszenia wiadomości i powiadomień. Dotyczy to również ustawień związanych z użytkownikami, którzy mogą do nas napisać (każdy, kogo śledzimy/znajomi/nikt). W komunikacie na oficjalnej stronie aplikacji podano też informacje o GIF-ach wewnątrz konwersacji — albo nie potrafię ich znaleźć, albo funkcja ta zostanie dopiero wprowadzona.

Wbijaj do naszego nowego, dailywebowego klubu!

 

Liczby nie kłamią:

  • Ponad 8 miliardów działań udostępnionych na Strava.
  • Członkowie społeczności żyją w ponad 190 krajach.
  • 40 milionów działań przesyłanych tygodniowo.
  • Ponad 30 milionów segmentów.
  • Ponad 3000 profesjonalnych sportowców na Stravie.
  • Prawie 10 miliardów kudosów w zeszłym roku.
  • Ponad 10 milionów zdjęć i filmów udostępnianych tygodniowo.
  • Ponad 3200 organizacji partnerskich ulepsza swoje społeczności dzięki Strava Metro.