OxygenOS 14, czyli nakładka systemowa Androida 14 na smartfonach OnePlus dziś debiutuje na nowych urządzeniach! Co nowego czeka użytkowników?

OxygenOS 14 w wersji Beta pojawił się dziś na oprogramowaniu niektórych modeli telefonów OnePlus. W Polsce – na pewno – jest już dostępna do zaktualizowania na OnePlus 11. Skąd wiemy to na pewno? Otóż – głównie dlatego, że trzymamy go rękach. Już przekazujemy informacje na temat: co nowego czeka użytkowników po uaktualnieniu systemu?

//dzisiaj na dailyweb

OxygenOS 14 współpracując z CPU-Vita podnosi wydajność systemu, powodując mniejsze przegrzewanie się całego urządzenia oraz wydłużając czas pracy na baterii o 20 procent. RAM-Vita, odpowiedzialny za kompresję danych i płynniejsze działanie systemu sprawi, że telefon będzie jeszcze lepiej zoptymalizowany. Pozwala na działanie 40 aplikacji w tle, nawet przez 72 godzin, a sprawne przełączanie się między nimi nie powinno być odczuwalne. Nowa nakładka poprawia płynność o 10 procent. Ponadto ROM-Vita dzięki OxygenOS 14 lepiej skompresuje pliki, zaoszczędzając do 20 GB wolnego miejsca na dysku.

OxygenOS 14 na telefonach OnePlus

221

Technologia HyperTouch będzie jeszcze bardziej… hiper-szybka. Została poprawiona responsywność. Reakcja na dotyk zalicza 5-rocentową poprawę w płynności i szybkości reakcji. Z kolei HyperRendering  wpłynie na ograniczenia klatek na sekundę w grach mobilnych. To przede wszystkim lepsza jakość obrazu i optymalna rozdzielczość.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo – OxygenOS 14 wprowadzi opcję o nazwie Strong Box. To technologia szyfrowania haseł na poziomie procesora, korzystająca z układu eSE i wykorzystująca protokół NFC. Zwiększono również bezpieczeństwo plików w galerii. Po włączeniu ustawienia „Pytaj za każdym razem” – użytkownik – jak sama nazwa wskazuje – będzie musiał potwierdzić, czy na pewno chce wykonać wybrane działanie na fotografii lub filmie. Przyszedł też czas na nową wersję Auto Pixelate, która zostaje unowocześniona do wersji 2.0. Dzięki niej będziemy mogli automatycznie pikselować wrażliwe informacje z plików, takie jak tablice rejestracyjne, rachunki, dokumenty osobiste, czy karty pokładowe.

OxygenOS 14 to zdecydowane zwiększenie wydajności smartfona

Kolejna nowość to Fluid Cloud, czyli taki widget, który będzie wyświetlał powiadomienia z wybranych aplikacji w czasie rzeczywistym, nie zakłócając prac pierwszoplanowych zadań. Okno stanu będzie wyświetlane u góry ekranu i można je zmodyfikować pod kątem wizualnym. Pływające okna, bąbelki, czy kapsułki to na pewno gadżet dla osób, dbających o estetykę interfejsu.

Zostały również poprawione podstawowe funkcje smartfonów OnePlusa. Notatnik ma większe możliwości edycji, a podłączanie wielu ekranów odbywa się szybciej, dzięki bardziej stabilnemu połączeniu. Sztuczna inteligencja animacji, muzyki i kolorów przeszła zmianę, dzięki której OxygenOS 14 będzie w stanie rozpoznać wiele rodzajów operacji, zapewniając szybsze działanie. Ponadto otrzymamy 20 nowych dźwięków dzwonka.