Wygląda na to, że Sonos ma w planach dodać kolejny element do swojego ekosystemu. Firma zatrudnia dość sporo osób do prac nad projektem “Home Theater OS”.

Opis tych ofert pracy wskazuje, że Sonos ma w planach aplikacji oraz innych rzeczy bezpośrednio na telewizorach. Jak mówią inne źródła, firma od dłuższego czasu miała w planach poszerzenie swoich horyzontów w streamingu. Rzecznik prasowy odmówił komentarza.

Co Sonos ma w planach?

Tak na wstępie, jeśli chodzi o to co oferuje sama firma. Do swojej oferty głośników jest oczywiście dostępna aplikacja na urządzenia mobilne oraz komputery. Jeśli chodzi o telewizory, to tutaj nic się nie dzieje. Urządzenia nie mają swoich osobnych pilotów, ale mogą być sterowane pilotami innych firm.

R E K L A M A

Pierwsze z ogłoszeń o pracę dotyczy UX, czyli osoby doświadczonej w kwestii projektowania różnych rzeczy, aby było dopasowane pod większość użytkowników. Miałoby to dotyczyć tworzenia “nowych doświadczeń z kinem domowym nowej generacji”. Osoba ta pracowałaby nad tworzeniem rzeczy na telefony, tablety, telewizory oraz innymi akcesoriami.

Kolejne z ogłoszeń miałoby dotyczyć przyszłego głównego menedżera produktu ds. platformy. Miałby on za zadanie wyznaczyć ścieżkę rozwoju systemu oraz platformy. Miałby także posiadać doświadczenie z nowoczesnymi systemami operacyjnymi, wliczając w to Androida oraz Androida TV. Dodatkowa pozycja, która skupiałaby się na łączeniu nowych serwisów oraz treści w sposób, których klienci oczekują wraz z jakością Sonosa.

To ostatnie było promowane na LinkedInie przez szefa innowacji Nicka Millingtona, która także wspomniał o pracach, w których bierze udział dotyczących nowego projektu dotyczącego nowego kina domowego.

Ale dalej nie jest jasny kierunek, w którym firma zamierza podążać. Chociaż jedną z ciekawych opcji, która mogłaby być ciekawą opcją w portfolio producenta byłby soundbar wraz z wbudowaną przystawką do telewizora.

Mogłaby mieć własny system lub Androida TV wraz ze specjalnie przygotowaną nakładką Sonosa. Byłaby to ciekawa propozycja. Inne firmy próbowały podobnych rozwiązań z różnymi stopniami sukcesu.