Była dyrektor generalna Yahoo, Marissa Mayer, niedawno ogłosiła aplikację do udostępniania zdjęć – Shine.

Marissa Ann Mayer pełniła funkcję prezesa i dyrektora generalnego Yahoo! od 2012 do 2017 roku. Wcześniej przez długi czas była dyrektorem wykonawczym i liderem użyteczności w Google.

Po odejściu z Yahoo Mayer z Enrique Munozem Torresem w 2018 roku założyła Lumi Labs. W 2020 roku firma zmieniła nazwę na Sunshine i wydała swój pierwszy produkt, Sunshine Contacts, aplikację na iOS i Androida, która obiecuje pomóc użytkownikom w utrzymaniu uporządkowanych kontaktów przy użyciu algorytmów, danych użytkownika i publicznych źródeł danych. Teraz Sunshine Products, Inc. zaprezentowało nową aplikację, z którą chciałbym Was zapoznać.

Shine – aplikacja do udostępniania zdjęć grupowych

Shine - aplikacja do udostępniania zdjęć

Aplikacja Shine koncentruje się na udostępnianiu zdjęć bezpośrednio znajomym i rodzinie. Użytkownicy tworzą wyselekcjonowane albumy dla przeszłych, bieżących, a nawet przyszłych wydarzeń, zapewniając ludziom szybki sposób przesyłania i udostępniania zdjęć. Zaproszeni członkowie grupy mogą zobaczyć załączone zdjęcia, a nawet dodać własne. Jak możemy przeczytać w opisie aplikacji w AppStore „Dzięki Shine zdjęcie należy do czasu i miejsca oraz ludzi, którzy tam byli”.

Aplikacja, podobnie jak Sunshine Contacts, opiera się na sztucznej inteligencji (AI), aby poprawić ogólne wrażenia użytkownika. W przypadku Shine użytkownicy mogą albo ręcznie kontrolować zdjęcia w udostępnionym albumie, wybierając je według własnego uznania, albo polegać na sztucznej inteligencji, która automatycznie wybiera najlepsze zdjęcia. AI odpowiada za sprawdzanie, gdzie i kiedy zostały zrobione, kto na nich jest, a także grupowanie zdjęć tej samej sceny lub momentu. Unika również zdjęć, których prawdopodobnie nie chcecie udostępniać grupie (zrzuty ekranu, osobiste selfie).

Shine – idea słuszna, wygląd jak z czasów web 2.0.

Shine to nie pierwsze narzędzie do grupowego udostępniania zdjęć. Podobna apka Cluster została uruchomiona ponad dziesięć lat temu. Właśnie jak sprzed 10 lat wygląda za to Shine, za co oberwało się mocno twórcom. Na krytykę w serwisie X odpowiada sama Marissa Mayer, która zapewnia, że produkt będzie rozwijany także pod względem UI i UX.

Wideo przestrzenne na iPhonie 15 Pro? Appka za 3$ zrobi to lepiej

Muszę przyznać, że mnie idea Shine bardzo się spodobała, ponieważ często mam problem z wymianą zdjeć ze wspólnych wyjść i imprez. Shine jest dostępny do pobrania za darmo na iOS. Nawiasem mówiąc, „darmowy” oznacza darmowy, ponieważ Shine nie obejmuje zakupów w aplikacji. Shine działa również na komputerach stacjonarnych za pośrednictwem swojej strony internetowej.

//dzisiaj na dailyweb