HBO Max dopiero co pojawiło się w Polsce, a już za chwilę doczekamy się pierwszego polskiego serialu oryginalnego ich produkcji. Chodzi oczywiście o Odwilż, która przyjdzie do nas już 1 kwietnia 2022. HBO Max najwyraźniej widzi potencjał w produkcji, bo premiera odbędzie się jednocześnie w 61 krajach w Europie, Ameryce Łacińskiej, Karaibach oraz w Stanach Zjednoczonych.

Na dzień dobry otrzymamy dwa odcinki serialu, a co tydzień będą pojawiać się kolejne. Wiadomo wszem i wobec, że nazwiska nie oznaczają sukcesu, o czym przekonaliśmy się niejednokrotnie. Jednak w tym przypadku nazwiska powiązane z serialem Odwilż już mnie zachęcają. W głównej roli zobaczymy Katarzynę Wajdę, znaną z roli żony Magika w filmie Jestem Bogiem, czy też z serialu Kruk.

„Odwilż” już 1 kwietnia na HBO Max

Za scenariusz produkcji odpowiada Marta Szymanek, mająca na koncie kilka odcinków w głośniejszych polskich produkcjach, takich jak Wataha czy Prawo Agaty. Zwieńczeniem znakomitej plejady jest natomiast reżyseria w wykonaniu Xawerego Żuławskiego. Żuławski na koncie ma m.in. scenariusz i reżyserię do filmu Wojna polsko-ruska.

R E K L A M A

Odwilż na HBO Max

Szczecin, przełom zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja (w tej roli Katarzyna Wajda), trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo – niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Pytanie, gdzie ono się znajduje, czy żyje?

Odwilż na HBO Max

Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża. Walka o dziecko okaże się dla niej walką o samą siebie.

Odwilż na HBO Max

Mamy tu mocną, działającą na wyobraźnię historię trzydziestoletniej kobiety, która mogłaby być każdym z nas, która toczy walkę o każdy zwykły dzień. Czuję mocny imperatyw tej opowieści. Jako ten, który coś i kogoś stracił, jako ten, który popełnił grzech nieuwagi, względem kogoś, względem siebie. I jako ten, który wie i wierzy, że nic nie jest dane nam na zawsze.

-Xawery Żuławski, reżyser serialu.

Odwilż na HBO Max

Produkcja liczy sześć odcinków. Na antenie HBO serial pojawi się 1 maja. Zdjęcia do serialu zostały w większości zrealizowane w Szczecinie.


Posłuchaj nas!