Nowy rok to wiele nowości w branży tech, a pierwszą z większych premier będą nowe flagowe smartfony od Samsunga.

Pierwszy większy event branży mobilnej zbliża się wielkimi krokami. Smartfony Samsung to jedne z najpopularniejszych smartfonów w Polsce, dlatego tegoroczne wydarzenie Samsung Unpacked wyczekiwane jest bardzo przez wielu użytkowników.

Koreański producent właśnie zapowiedział oficjalnie, że pierwszy tegoroczny Unpacked odbędzie się 9 lutego 2022. Podczas eventu spodziewamy się, że firma pokaże nowy smartfon Samsung S22.

R E K L A M A

Samsung Unpacked już 9 lutego

O nowym flagowcu, czyli Samsungu S22 wiemy już całkiem sporo, ale największą nowością ma być mega procesor, który został włożony do środka. Mowa oczywiście o Exynos 2200, który zapewni ray tracing w grach. Oprócz podstawowego modelu S22, koreański producent pokaże pozostałe wersje z tej serii, czyli S22+ i Galaxy S22 Ultra, czyli najmocniejszy ze wszystkich smartfon Samsunga. W Samsungu S22 pojawi się prawdopodobnie ten sam aparat, który jest w Samsungu S21. Tłumaczyć to można właśnie wprowadzeniem nowego układu, który pociągnie za sobą spore koszty. W S22 znajdziemy zatem 108 Mpx w kamerze głównej, 12-megapikselowa matryca do zdjęć szerokokątnych, 10 Mpx ze zbliżeniem 3x oraz 10 Mpx ze zbliżeniem 10x.

Plotki sugerują, że podczas eventu zobaczymy również najnowszy tablet Galaxy Tab S8, ale tego nie jesteśmy pewni.

image001

Wydarzenie będzie w formie online, a wszystko oczywiście z powodu pandemii. Transmisja odbędzie się w internecie, także każdy będzie mógł zobaczyć na żywo, co Samsung zaprezentuje użytkownikom.

Procesor Samsung Exynos 2200 i obsługa ray tracing

Exynos 2200 został wyprodukowany w 4-nanometrowym procesie z wykorzystaniem aż trzech rdzeni: Cortex-X2, Cortex-A510 i Cortex-A710. To jednak nie wszystko, bo w procku zastosowano układ graficzny od AMD, Xclipse pierwszy raz w historii mobilnych procesorów. To z kolei zapewni obsługę ray tracing w mobilnych grach. Coś, co do tej pory zarezerwowane było wyłącznie dla kombajnów graficznych w urządzeniach stacjonarnych.

Oprócz wspomnianych smartfonów i ewentualnego pokazu tabletu od Samsunga, raczej nie powinniśmy spodziewać się więcej nowości, chyba że firma zdecyduje się pokazać nowe słuchawki z serii Galaxy Buds.


Posłuchaj nas!