Wszystko wskazuje na to, że Samsung planuje wydanie smartwatcha Galaxy Watch FE.

Według numerów modeli zauważonych w bazie danych IMEI przez Android Headlines, Samsung planuje wypuścić Galaxy Watch FE na całym świecie. Na razie niestety niewiele wiadomo na temat smartwatcha poza jego numerem modelu SM-R866.

Aktualnie najnowszym smartwatchem od Samsunga jest pokazany w wakacje zeszłego roku Galaxy Watch 6. Jego następca pojawi się na rynku prawdopodobnie w drugiej połowie roku. Wiele wskazuje na to, że wraz z debiutem siódemki, pojawi się także jego tańszy odpowiednik.

Galaxy Watch FE

Galaxy Watch FE
Galaxy Watch FE najprawdopodobniej trafi do klientów wraz z premierą smartwatchy Galaxy Watch 7

Spekuluje się, że nadchodzący tańszy Galaxy Watch FE będzie odświeżeniem Galaxy Watch 4, o którym wspomniano kilka miesięcy temu. Jeżeli spekulacje się potwierdzą, możemy spodziewać się znajomego projektu sprzętu ze starszym chipsetem Exynos W920. Aktualnie firma ma w portfolio smartwatche Galaxy Watch, Galaxy Watch Classic oraz Galaxy Watch Pro.

Dołączenie do portfolio tańszego modelu FE, będzie powtórzeniem tego, co zrobiła w tym segmencie firma Apple. Obecnie sprzedaje ona bowiem Apple Watch Series 9 w dwóch rozmiarach, najbardziej spektakularnego Apple Watch Ultra 2 oraz Apple Watch SE w przystępnej cenie.

Galaxy Watch z przełomową funkcją zdrowotną zatwierdzony w USA

Zagadką pozostaje także cena smartwatcha. Ceny Galaxy Watch 6 debiutował w naszym kraju w cenie od 1499 złotych, czyli zaledwie 200 złotych droższej niż najtańszy Apple Watch. By Galaxy Watch FE miał sens, jego początkowa cena powinna być moim zdaniem niższa niż 1000 złotych. Jak będzie? O tym przekonamy się prawodopodobnie wkrótce.