Samsung szykował premierę nowych urządzeń na 10 lipca. Wszystko jednak wskazuje, że zaliczymy trochę obsuwy. Pod koniec lipca zobaczymy jednak premierę nowych składanych telefonów oraz Samsung Galaxy Watch 7 i Samsung Galaxy Watch Ultra. Wiemy już o nich całkiem sporo!

Zasadniczo Samsung pokazuje nowy sprzęt podczas imprez o nazwie Samusng Unpacked. Zwyczajowo obywają się one w okresie zimowym oraz letnim. Spodziewaliśmy się, że już za miesiąc, 10 lipca zobaczymy kolejną edycję, na której Samsung odpakuje swoje premierowe urządzenia. Impreza został jednak przesunięta na 24 lipca (prawdopodobnie).

Wszystko to ze względu na to, że firma jest dużym sponsorem Igrzysk Olimpijskich w Paryżu i chce je wykorzystać również do promocji nowych urządzeń. Co zobaczymy?

Samsung Galaxy Watch 7 oraz model Ultra

Samsung Galaxy Watch 7
Samsung Galaxy Watch6 (aktualna generacja). Fot. Samsung

Głównym elementem premiery mają być nowe składaki Samsung Galaxy Fold6 oraz Samsung Galaxy Flip7. Całość uzupełni jednak premiera nowych smartwatchy — Samsung Galaxy Watch 7 i Samsung Galaxy Watch 7 Pro.

Wydaje się, że ostanie plotki są już spójne i można z całą pewnością założyć, że poniższe informacje są prawdziwe, a specyfikacja już się nie zmieni.

Samsung Galaxy Watch Ultra

Oba nowe model mają zyskać całkiem nową platformę sprzętową, której podstawą jest nowy procesor Exynos z 5-rdzeniowym procesorem, wykonanym w 3 nm procesie litograficznym. Akumulator urządzenia będzie dysponował 590 mAh (czyli tyle ile model Watch5 Pro, seria 6 pominęła model z pro w nazwie).

Model Ultra występował będzie w wersji z 47 mm. Smart zegarek ma mieć ekran pokryty szkłem szafirowym (Saphire Crystal) i być wykonany z tytanu (Grade 4). Potwierdzone warianty kolorystyczne to tytanowy szary, piaskowy i srebrny.

Samsung Galaxy Watch Ultra będzie miał 32 GB pamięci, ekran o jasności 3000 nitów, oraz przyciski szybkiego dostępu, oraz home/wróć. Spełni też normy MIL-STD-810H, IP68 i wytrzyma do 10 atmosfer pod wodą.

Samsung Galaxy Watch7

Samsung Galaxy Watch6 dostępny będzie z takim samym procesorem i pamięcią jak model Ultra. Dostępny będzie w rozmiarach 40 mm i 44 mm. W zależności od tego dysponować będzie akumulatorem 300 mAh (40 mm) lub 425 mAh (44 mm).

Watch6 będzie miał ekran pokryty tym samym szkłem szafirowym co model Ultra. W Przeciwieństwie do niego będzie jednak wykonany z aluminium. Ekran urządzenia nie będzie również tak jasny – 2000 nitów — to jednak nadal dobry wynik. Kolejne różnice to również brak przycisku Quick oraz to, że zegarek wytrzymuje 5 atmosfer pod wodą zamiast 10. Model ten będzie dostępny w kolorze zielonym i kremowym.

Zobacz nasz VLOG!